Minint G. Floydo nužudymo metines jo artimieji ragina pertvarkyti JAV policiją

  • Teksto dydis:

George'o Floydo (Džordžo Floido) artimieji antradienį, minint šio juodaodžio mirties dėl baltojo policininko veiksmų pirmąsias metines, per susitikimą su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) Baltuosiuose rūmuose paragino iš esmės pertvarkyti šalies policijos sistemą.

Valstybės vadovas ir Kamala Harris (Kamala Haris) – amerikiečių pirmoji juodaodė viceprezidentė – Ovaliajame kabinete priėmė kelis G. Floydo giminaičius, anksčiau aptarusius su įtakingais įtakingais įstatymų leidėjais reformų perspektyvas.

„Floydų šeima pademonstravo nepaprastą drąsą“, – po susitikimo pažymėjo J. Bidenas ir išreiškė viltį, kad po ateinantį savaitgalį JAV minimos Atminimo dienos gali būti pasiektas susitarimas pertvarkos klausimu.

Buvęs Mineapolio policininkas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas), kuris 2020 metų gegužės 25 dieną daugiau kaip devynias minutes keliu spaudė G. Floydui kaklą, kol jis mirė, praėjusį mėnesį buvo nuteistas už nužudymą. Bausmė jam turi būti paskirta birželį.

Turėjau galimybę praleisti daug laiko su Gianna ir kitais šeimos nariais, – kalbėjo prezidentas. – Jie buvo nuostabūs.

G. Floydo mirtis visoje šalyje, kur dėl J. Bideno ir Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rinkimų kovos ir taip tvyrojo didžiulė įtampa, išprovokavo protestus prieš rasinę neteisybę ir policijos brutalumą.

Po teismo verdikto J. Bidenas norėjo pasinaudoti politiniu impulsu ir paragino Kongresą iki G. Floydo žūties pirmųjų metinių priimti platų policijos reformos įstatymą.

„Jei galima priimti federalinius įstatymus, saugančius paukštį, baltagalvį erelį, galima priimti ir federalinius įstatymus, ginančius spalvotuosius“, – sakė G. Floydo jaunesnis brolis Philonise'as Floydas (Filonisas Floidas), išeidamas iš Ovaliojo kabineto po privataus susitikimo, trukusio ilgiau kaip valandą.

Kitas velionio brolis Terrence'as Floydas (Terensas Floidas), palikdamas Baltuosius rūmus pareiškė esąs padrąsintas „vaisingo pokalbio“, per kurį J. Bidenas ir K. Harris buvo pasirengę „iš tikrųjų įsiklausyti į mūsų susirūpinimą“.

G. Floydo motina, broliai ir sesuo, taip pat jo duktė Gianna (Džana) kartu su šeimos teisininkais anksčiau apsilankė JAV Kapitolijuje, kur susitiko su Atstovų Rūmų pirmininke Nancy Pelosi (Nensi Pelousi) ir kitais kongresmenais demokratais.

Kol suaugusieji aptarinėjo savo viltis dėl policijos reformos, septynmetė Gianna, apkabinusi motiną Roxie Washington (Roksi Vašington), iškalbingai atkreipė dėmesį į savo velionio tėvo palikimą, pasakiusi, kad jis „pakeis pasaulį“.

Padarysiu bet ką, kad šis įstatymas būtų priimtas. Norime laisvės, galimybės ramiai išeiti į lauką

„Jam tai pavyko“, – atsakė J. Bidenas, susitikęs su šeima, praėjus beveik metams po pirmojo jų susitikimo prieš G. Floydo laidotuves.

„Turėjau galimybę praleisti daug laiko su Gianna ir kitais šeimos nariais, – kalbėjo prezidentas. – Jie buvo nuostabūs.“

Vėliau šeimyna apsilankė netoli Baltųjų rūmų esančioje judėjimo „Black Lives Matter“ (Juodųjų gyvybės svarbios) garbei pavadintoje aikštėje, žuvus G. Floydui tapusioje viena pagrindinių demonstracijų rengimo vietų.

„Dabar aiškiai matyti, kad Amerikoje yra dvi teisingumo sistemos – taigi, turime susivienyti. Padarysiu bet ką, kad šis įstatymas būtų priimtas. Norime laisvės, galimybės ramiai išeiti į lauką“, – teigė žuvusio G. Floydo brolis Ph. Floydas.NAUJAUSI KOMENTARAI

slykstu

slykstu portretas
Policininkas per klaida "nukove" eilini narkomana ir nusikalteli...to juodzio artimieji gavo net 27 milijonus ir valstybes kaip kompensacija, dabar dar kazkokius reikalavimus kelia...

AŠ Manau

AŠ Manau portretas
Jeinebūtu nusikaltėlių ir policijos nereikėtu.Nereikėjo jo žudyti.Reikėjo gerai įkrėsti .O policija su tokiais narkomanais be ginklo ne policija.Auginkite ne njusikaltėlius tėveliai,o dorus vaikus.Nebuvo jis didvyris tas nužudytas.

.:

.: portretas
vietoj ginklų policija nešiosis po ramunę prie kepurės.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių