Mičigane šaudymo mokykloje aukų skaičius išaugo iki keturių

Mirus vienam moksleiviui, sužeistam per išvakarėse vienoje Mičigano valstijos vidurinėje mokykloje įvykusį incidentą, kai 15 metų vaikinas ėmė šaudyti iš pusiau automatinio pistoleto, aukų skaičius išaugo iki keturių, trečiadienį pranešė policija.

17-metis Oksfordo vidurinės mokyklos moksleivis Justinas Shillingas (Džastinas Šilingas) mirė nuo patirtų sužalojimų per antradienio šaudymą, per kurį buvo sužeisti dar septyni žmonės, sakoma Ouklando apygardos šerifo biuro pranešime.

Išpuolis Oksfordo vidurinėje mokykloje buvo įvykdytas tuojau nuo popietinės pamainos pamokų pradžios, o tarp aštuonių sužeistųjų yra vienas mokytojas, kiek anksčiau pranešė šerifo biuras.

Teisėsaugininkai nurodė, kad incidentas taip pat pareikalavo 16-mečio, 14-metės ir 17-metės gyvybių.

Įtariamasis buvo sulaikytas, iš jo paimtas pusiau automatinis pistoletas.

„Sulaikant jokio pasipriešinimo nebuvo. Įtariamasis paprašė advokato ir nepadarė jokių pareiškimų dėl motyvų“, – nurodė šerifo biuras.

Pareigūnai kol kas negalėjo paaiškinti, kokie galėjo būti atakos apie 22 tūkst. gyventojų turinčiame Oksfordo mieste, esančiame maždaug už 65 km į šiaurę nuo Detroito, motyvai.

Šios šaudynės mokykloje pagal aukų skaičių yra didžiausios JAV šiais metais.

„Padėtis labai tragiška“, – žurnalistams sakė šerifo pavaduotojas Michaelas McCabe'as (Maiklas Makeibas).

Ouklando apygardos šerifas Michaelas Bouchardas (Maiklas Bušardas) vėlai antradienį sakė, kad įtariamojo tėvas penktadienį nusipirko 9 mm pistoletą „Sig Sauer“, panaudotą per šaudynes. M. Bouchardas nežinojo, kodėl vyras nusipirko ginklą, bet sakė, kad įtariamasis mokėsi šaudyti iš jo ir „paskelbė taikinio bei ginklo nuotraukų“.

Mokytojas, kuriam kulka kliudė petį, jau išrašytas iš ligoninės, bet septyni 14–17 metų moksleiviai vis dar gydomi ligoninėje dėl šautinių žaizdų, nurodė Ouklando apygardos šerifas. Vienai sužeistai 14 metų mergaitei po operacijos prijungtas kvėpavimo aparatas.

Anot šerifo pavaduotojo M. McCabe'o, policija po vidurdienio gavo daugiau kaip 100 pranešimų pagalbos telefonu, kai užpuolikas maždaug per penkias minutes paleido 15–20 šūvių.

Pareigūnai kol kas nepaskelbė įtariamojo vardo. Įtariamasis buvo sulaikytas per penkias minutes po pirmojo iškvietimo, pridūrė šerifo pavaduotojas.

Anot M. Bouchardo, šerifo pavaduotojai įtariamąjį sulaikė jam išėjus iš tualeto su ginklu. Pistolete tuo metu buvo septyni šoviniai.

„Manau, kad jie tiesiogine prasme išgelbėjo gyvybių, dar pastate sulaikydami įtariamąjį su užtaisytu šaunamuoju ginklu“, – sakė M. Bouchardas.

M. McCabe'as informavo, kad įtariamojo tėvai aplankė sulaikytą savo sūnų ir patarė jam pasinaudoti savo teise nekalbėti su tyrėjais. Jei nori kalbėtis su nepilnamečiu įtariamuoju, policija privalo prašyti jo tėvų ar globėjų leidimo, pridūrė jis.

Ouklando apygardos prokurorė Karen McDonald (Karen Makdonald) antradienį vakare paskelbė, kad prokuratūra tikisi greitu laiku pateikti kaltinimus ir kad trečiadienį informacija bus atnaujinta.

M. Bouchardas sakė, kad įtariamasis anksčiau nebuvo pakliuvęs į jo departamento akiratį ir kad jis nežino apie jokias jo nuobaudas mokykloje.

Pasak šerifo, be kitų dalykų tyrimas turi nustatyti, „kas įvyko prieš šį įvykį“, ir jei buvo praleista kokių nors ženklų, turi būti nustatyta, „kaip jie buvo praleisti ir kodėl“.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) prieš savo kalbą visuomeniniame koledže  Rosmaunte Minesotoje pasakė: „Aiškėjant visoms detalėms, širdimi esu su šeimomis, išgyvenančiomis neįsivaizduojamą sielvartą praradus artimą žmogų.“

Mokyklų rajono administracijos pranešime sakoma, kad visos jo mokyklos iki savaitės pabaigos liks uždarytos.

Pareigūnai nurodė, kad ieškodami įrodymų apie galimus tragedijos motyvus tikrina įtariamojo mobilųjį telefoną, mokyklos kamerų nufilmuotą medžiagą ir įrašus socialinėje žiniasklaidoje.

Daugiausiai aukų šiais metais

Tai daugiausiai aukų pareikalavusios šaudynės JAV mokyklose šiais metais, paskelbė organizacija „Everytown For Gun Safety“, kaupianti duomenis apie tokius incidentus ir agituojanti už ginklų kontrolę.

Iki antradienio šaudynių Jungtinėse Valstijose 2021 metais įvyko 138 šaudymo mokyklose incidentai, rodo „Everytown For Gun Safety“ pateikti skaičiai. Per 26 iš šių incidentų žuvo žmonių, bet ne daugiau kaip po du.

Daugiausiai aukų per JAV istoriją pareikalavusios šaudynės mokyklose įvyko 2007 metų balandį Virdžinijos politechnikos institute Blaksberge Virdžinijoje, kai žuvo 33 žmonės, įskaitant šaulį.

Antroje vietoje yra 2012 metų gruodžio šaudynės Sendi Huko pradinėje mokykloje Niutauno mieste Konektikuto valstijoje, kai žuvo 28 žmonės, įskaitant 20 vaikų ir šaulį.

2018 metų vasarį buvęs Floridos Parklando vidurinės mokyklos moksleivis šioje mokykloje iš šautuvo AR-15 nušovė 17 žmonių. Tai daugiausiai aukų pareikalavusios šaudynės JAV vidurinėse mokyklose.


Šiame straipsnyje: MičiganasmokyklaŠaudynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ernestas.

Ernestas. portretas
Meluoja. Lietuvos Respublikos karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos Kauno teisėsauga, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys.

Anonimas

Anonimas portretas
Laikas būtų ir Marijos žemėj pasišaudyt. Lygiuojantis į JAV .

JAV

JAV portretas
USD ir galimybių šalis...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių