Mianmaro chuntos šalininkai perėmė kontrolę ambasadoje Londone

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pasmerkė Mianmaro chuntos „chuliganišką“ elgesį, karinio režimo šalininkams per neįprastą diplomatinį perversmą perėmus šios šalies ambasados Londone kontrolę.

Diplomatai, ištikimi Mianmaro kariškių valdžiai, trečiadienį užgrobė kontrolę ambasadoje ir nebeįsileidžia ambasadoriaus Kyaw Zwaro Minno (Čo Zvaro Mino), kai šis pareikalavo paleisti suimtą civilinę lyderę Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či).

Ambasadorius sakė, kad po „savotiško perversmo“ dabar atstovybę kontroliuoja gynybos atašė.

Mianmare vasario 1-ąją kariškiams užgrobus valdžią, šalyje kiekvieną dieną vyksta demokratijos šalininkų protestai, sulaukę ginkluotųjų pajėgų brutalaus atsako, nusinešusio beveik 600 žmonių gyvybių, rodo vienos vietos stebėsenos grupės duomenys.

Po perversmo keletas aukšto rango diplomatų pasitraukė iš pareigų, įskaitant Mianmaro ambasadorių prie Jungtinių Tautų.

Chunta praeitą mėnesį atšaukė Kyaw Zwarą Minną, kai šis paskelbė pareiškimą, raginantį kariškius paleisti Aung San Suu Kyi ir nuverstą civilį prezidentą Winą Myintą (Viną Mjintą).

D. Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) savo tviterio žinute išreiškė palaikymą ambasadoriui.

„Smerkiame vakarykščius chuliganiškus Mianmaro karinio režimo veiksmus Londone ir atiduodame pagarbą Kyaw Zwarui Minnui už jo drąsą“, – rašė D. Raabas.

„JK toliau ragina baigti perversmą ir pasibaisėtiną smurtą, taip pat skubiai atkurti demokratiją“, – pridūrė jis.

Trečiadienį vakare protestuotojai susirinko prie ambasados kartu su nuverstu ambasadoriumi. Kyaw Zwaras Minnas laikraščiui „The Daily Telegraph“ pasakojo, kad „kai išėjau iš ambasados, jie įsiveržė į ambasadą ir ją užėmė“.

„Jie pareiškė gavę nurodymus iš sostinės, taigi, jie manęs nebeįsileis“, – pridūrė diplomatas ir paragino Jungtinės Karalystės vyriausybę įsikišti.

Paklaustas, kas užėmė atstovybę, ambasadorius atsakė: „Gynybos atašė – jie okupavo mano ambasadą.“

Kaip rašo dienraštis „The Times“, ambasadorius sakė, kad gynybos atašė siekia paskirti savo buvusį pavaduotoją reikalų patikėtiniu.

Naujienų agentūra AFP kol kas negavo jokio atsakymo iš Mianmaro karinės valdžios į prašymą pakomentuoti padėtį.NAUJAUSI KOMENTARAI

galetu koks Karoblis

galetu koks Karoblis portretas
Lenzbergus prie sienos sustatyt-bet kad is to pacio bliudo srebia pilnais zandais

man

man portretas
tai kaip tik dabartinė Birmos valdžia, yra jų tautos interesų ginėja, o ta buvusi tik JAV užvaldyta vasalė

Nigga

Nigga portretas
Gerai kad cihanowskajos chuntai nepavyko užgrobt Baltarusijos būtų kraupu
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių