Tragiškos šeimos atostogos Malaizijoje: aptikti dingusios paauglės palaikai

Malaizijoje prieš dešimt dienų per šeimos atostogas dingusios prancūzų ir airių kilmės paauglės ieškantys pareigūnai džiunglių dauboje aptiko palaikus; patvirtinta, kad tai yra dingusi mergina, antradienį pranešė vietos policija.

Iš atogrąžų miško palaikus iškėlęs sraigtasparnis nuskraidino juos į ligoninę.  Dingusios 15-metės Noros Quoirin (Noros Koirin) tėvai taip pat nuvyko į ligoninę jų atpažinti.

Vėliau policija patvirtino, kad antradienį po atkaklių paieškų atogrąžų miške rasti palaikai yra N. Quorin.

„Šeima patvirtino, kad palaikai yra Noros“, – sakė Negeri Sembilano valstijos policijos viršininkas Mohamadas Matas Yusopas (Mohamadas Matas Jusopas) naujienų agentūrai AFP.

Paauglė dingo rugpjūčio 4-ąją – kitą dieną po to, kai su savo šeima iš Londono atvyko atostogų į atogrąžų miškų kurortą „Dusun“ netoli Kvala Lumpūro.

Tėvai įtarė, kad paauglė buvo pagrobta. Tuo metu Malaizijos policija tai traktavo kaip asmens dingimą.

Daugiau nei 350 žmonių buvo pasiųsti į tankias džiungles šalia kurorto ieškoti merginos. Paieškai taip pat buvo pasitelkti sraigtasparniai, bepilotės skraidyklės, kinologai su šunimis bei narai.

Merginos buvimo vietą bandė nustatyti ir vietos šamanai, o policijos tyrėjams talkino jų kolegos iš Jungtinės Karalystės, Airijos ir Prancūzijos.

Palaikai buvo rasti maždaug už 2,5 kilometro nuo kurorto, dauboje esančiame nedideliame upelyje, sakė Malaizijos nacionalinės policijos viršininko pavaduotojas Mazlanas Mansoras per spaudos konferenciją.

Pasak jo, drabužių ant jų nebuvo. Pareigūnas atsisakė atskleisti, ar ant palaikų rasta kokių nors smurto žymių.

„Mes esame visiškai tikri, kad tai Nora“, – sakė M. Mansoras, mergaitės tėvams dar oficialiai neatpažinus jos kūno.

Pasak M. Mansoro, šis atvejis ir toliau tiriamas kaip asmens dingimo byla.

Palaikus džiunglėse rado paieškoje dalyvavusi grupė savanorių, gavusi informacijos iš vieno visuomenės nario, sakė pareigūnas.

Pasklidus žiniai apie surastus palaikus, į vietą išskubėjo policijos automobiliai. Atvykus žurnalistams pareigūnai jau buvo apjuosę palaikų radimo vietą. 

Palaikai buvo rasti oficialios paieškos zonoje, kur, pasak M. Mansoro, anksčiau jau buvo ieškota.

„Sudaužytos širdys“

Išvakarėse merginos šeima pasiūlė 50 tūkst. ringitų (10,6 tūkst. eurų) atlygį už informaciją, galinčią padėti rasti N. Quoirin. Pinigus jiems paaukojo viena Belfasto įmonė.

„Nori yra mūsų pirmasis vaikas. Ji buvo lengvai pažeidžiama nuo pirmosios gimimo dienos, – sakoma šeimos pareiškime. – Ji yra mums labai brangi, mūsų širdys yra sudaužytos. Kreipiamės į visus, turinčius informacijos apie Norą, kad padėtų mums ją surasti.“

Anksčiau paauglės motina Meabh (Medv) tramdydama ašaras pasakė emocingą kalbą, kurioje padėkojo jos dukters paieškoje dalyvaujančiai komandai. Merginos tėvas prancūzas Sebastianas stovėjo šalia.

Penkių hektarų plotą užimantis kurortas, kur dingo paauglė, yra kalnų papėdėje šalia tankių džiunglių.

Tėvai negalėjo patikėti, kad paprastai labai santūri paauglė galėjo kur nors nuklysti viena.

Merginai buvo diagnozuota holoprosencefalija, o tai reiškia, kad jos smegenys buvo nepakankamai susiformavusios, ji turėjo kalbos sutrikimų ir galėjo parašyti vos kelis žodžius.

Nora lankė mokyklą, skirtą vaikams, patiriantiems mokymosi ir bendravimo sunkumų.

Nors oficialiai ši byla tebėra dingusio asmens byla, policija neatmeta galimybės, kad ji gali būti perkvalifikuota.

Namelyje, kur kurorte buvo apsistojusi šeima, po mergaitės dingimo liko atviras langas.

Policija apklausė daugybę žmonių, paėmė ant lango rastus pirštų atspaudus ir patikrino vietos gyventojų pranešimus apie girdėtą sunkvežimio motorą ankstų rytą, kai dingo mergina.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių