Kyjivas: Rusijos pajėgos neįleido autobusų civiliams iš Mariupolio evakuoti

Ukrainos vyriausybė ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos pajėgos neįleido 45 autobusų, kurie buvo išsiųsti evakuoti civilių gyventojų iš apgulto Mariupolio uostamiesčio, ir tik 631 žmogus galėjo išvykti iš miesto asmeniniais automobiliais.

„Šiandien iki Berdiansko atvažiavo 45 evakuacijos autobusai, – ketvirtadienį vakare sakė vicepremjerė Iryna Vereščuk. – Bet okupantai jų neįsileido į miestą. 600 žmonių susėdo į autobusus ir rytoj ryte turi išvykti į Zaporižią. Prie įvažiavimo į Berdianską liko daugiau nei 30 autobusų, kurie ryte paims Mariupolio ir Berdiansko gyventojus į Zaporižią.“

I. Vereščuk sakė, kad Iš Melitopolio į Mariupolį išvyko 12 ukrainiečių autobusų su humanitarine pagalba, tačiau Rusijos pajėgos sustabdė autobusus ir konfiskavo 14 tonų maisto ir vaistų.

„Tokia susitarimų ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) garantijų dėl koridorių, kurie tariamai veiks, kaina! Šiuo metu deramasi, kad autobusai būtų grąžinti ir Melitopolio gyventojai rytoj galėtų keliauti į Zaporižią“, – kalbėjo vicepremjerė.

Pasak Ukrainos pareigūnų, pastarosiomis savaitėmis dešimtys tūkstančių žmonių humanitariniais koridoriais išvyko iš Mariupolio, todėl gyventojų skaičius, prieš karą siekęs 430 000, praėjusią savaitę sumažėjo iki maždaug 100 000.

I. Vereščuk sakė, kad apie 45 000 Mariupolio gyventojų buvo prievarta deportuoti į Rusiją ir Maskvos remiamų separatistų kontroliuojamas Rytų Ukrainos teritorijas.

Tuo metu Rusija pareiškė, kad humanitarinis koridorius civiliams iš Mariupolio evakuoti bus atvertas penktadienio rytą.

„Rusijos ginkluotosios pajėgos balandžio 1 dieną nuo 10 val. ryto atidarys humanitarinį koridorių iš Mariupolio į Zaporižią“, – pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Sprendimas priimtas „Prancūzijos prezidentui (Emmanueliui Macronui (Emaniueliui Makronui)) ir Vokietijos kancleriui (Olafui Scholzui (Olafui Šolcui)) asmeniškai kreipusis į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną“, sakoma pranešime.

Zaporižia yra apie 220 km į šiaurės vakarus nutolusi nuo Azovo jūros pakrantėje įsikūrusio Mariupolio.

„Siekiant užtikrinti šios humanitarinės operacijos sėkmę, buvo pasiūlyta ją vykdyti tiesiogiai dalyvaujant Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto atstovams“, – priduriama Gynybos ministerijos pranešime.

TRKK anksčiau teigė, kad ruošiasi padėti civiliams saugiai išvykti iš Mariupolio.

Pagalbos grupės teigia, kad mieste įstrigę dešimtys tūkstančių civilių gyventojų, kuriems trūksta maisto, vandens ir vaistų, tačiau ankstesni mėginimai susitarti dėl humanitarinio koridoriaus, nepaisant tarptautinio spaudimo, žlugo.

Abi pusės kaltina viena kitą trukdant rengti evakuacijas.


Šiame straipsnyje: Mariuolisevakuacijaneleido evakuotiskaras UkrainojeUkraina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių