Dnipre sūnaus netekusi ukrainietė: prakeikiu jus visų verkiančių motinų vardu

  • Teksto dydis:

Kruviną naktį Dnipre – žūtbūtinė kova dėl gyvybių. Iš po nuolaužų girdėti žmonių riksmai. Ne tik gelbėtojai visą naktį iš rūkstančio namo griuvėsių vadavo įkalintus žmones. Ir civiliai šalin traukė kliūtis. Pjovė medžius, stūmė sudegusius automobilius, kad galėtų priartėti ugniagesių kranai, pasakojama LNK reportaže.

„Čia nėra jokių karinių objektų, raketa tiesiog atskriejo į nekaltus žmones“, – kalbėjo kraupaus išpuolio liudininkas.

Gelbėtojams traukiant žuvusiųjų kūnus, kurių buvo daugiau kaip kelios dešimtys, sužeistųjų – daugiau kaip septyniasdešimt, čia pat skrieja prakeiksmai agresoriui Vladimirui Putinui ir jo armijai. 

„Ką jūs, padugnės, padarėte mano sūnui?! Prakeikiu jus visų verkiančių motinų vardu“, – sruvo ašaromis ir pykčiu sūnaus netekusi motina.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Užvakar daugiabutyje sprogusi rusų raketa sugriovė dvi laiptines nuo antro iki devinto aukšto, visiškai sunaikinta septyniasdešimt butų.

„Aš miegojau, pabudau, dar per miegus pradėjau rėkti. Nugriaudėjo sprogimas. Pažvelgęs pro langą išvydau didžiulį dūmų debesį. Pusė namo nunešė. Žmonės rėkė. Vaikai, moterys – kruvini“, – siaubingus nakties išgyvenimus pasakojo Dnipro gyventojas Ivan Garnuk. 

Ši 23 metų mergina liko gyva, nes pasislėpė vonioje. Butas – septintame aukšte. Beje, prieš kelis mėnesius ji kare neteko mylimojo. Pasak ukrainiečių, toks civilių naikinimas – grynas terorizmas.

„Tai – akivaizdus terorizmas. Tiesiog nežmoniška. Pergales reikia skinti mūšio laukes, o ne civilių gretose“, – sukrėstas piktinosi Dnipro gyventojas Artem Myzyčenko.

Tai – akivaizdus terorizmas. Tiesiog nežmoniška. Pergales reikia skinti mūšio laukes, o ne civilių gretose.

 

Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis sako, kad brutali ataka rytiniame Ukrainos mieste rodo, kad Rusiją reikia stabdyti dabar. Beje, iš bombonešių Rusija užvakar paleido penkias sparnuotąsias raketas.  Tokio tipo raketų Ukraina dar neturi pajėgumų numušti.

„Šis namas Dnipre stovėjo Pergalės krantinės gatvėje. Pavadinimas suteiktas turint omenyje pergalę prieš nacius Antrajame pasauliniame kare. O rašistai viską ir perėmė iš jų. Privalome sustabdyti rašizmą, kaip kitados laisvasis pasaulis sustabdė nacizmą“, – sakė V. Zelenskis.

Kol ukrainiečiai kraujavo po namo, į kurį pataikė raketa, griuvėsiais, Amerikoje, Naujajame Orleane, praūžė „Mis Visata“ finalas. Agresorės Rusijos atstovei ne tik kad neuždrausta dalyvauti – ji į sceną žengia pasipuošusi kraujo spalvos imperatorės suknele. Socialiniuose tinkluose ji jau praminta „Mis genocidas“. O karščiausiame taške Donecko srityje, Solidare, V. Putino virėju pramintas oligarchas Jevgenijus Prigožinas giriasi, kad jo „Wagner“ samdiniai ir iš kalėjimų užverbuoti žudikai neva miestą jau paėmė ir valgo kaip dramblį.

„Sakoma, negalima dramblio valgyti iškart viso – reikia – dalimis. Atvykau įteikti medalius vaikinams, paėmusiems Soledarą“, – komentavo oligarchas J. Prigožinas. Ukrainos kariai ir šiandien rusų propagandą mala į miltus.

„Sausio 15-oji 14.15 val. Kyjivo laiku, galite sakyti, ką norite, bet Ukrainos vėliava tebeplevėsuoja. Nors tolimiausioje, vakarinėje, dalyje, bet Soledaro“. Ukrainos pajėgos laikosi ir duodame į kaulus šiems šunims“, – teigė Ukrainos karys Madyar.


Šiame straipsnyje: LNK turinysUkrainaSoledarasDniprasrusų atakaraketoskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių