Kijevas ir Donbasas užbaigs pajėgų atitraukimą bandomuosiuose ruožuose

Tarptautinės bendrijos nepripažįstama vadinamoji Donecko liaudies respublika (DLR) ir Kijevas antradienį galutinai užbaigs pajėgų atitraukimą nuo fronto linijos Petrivskės gyvenvietės rajone, pranešė šio prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose įkurto darinio vyriausybė.

„DLR liaudies milicija per vieną dieną atitraukė pajėgas Petrivskėje. Antradienį speciali ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos) stebėjimo misija turi patvirtinti, kad visos šalys įvykdė įsipareigojimus dėl pajėgų atitraukimo“, – sakė DLR vyriausybės atstovas. 

Lapkričio 11 dieną Kijevas taip pat pranešė užbaigęs pajėgų atitraukimą nuo fronto linijos ties Petrivskės gyvenviete.  

Pajėgos atitraukiamos 1 km atstumu nuo kontaktinės linijos veidrodiniu principu. 

„Pajėgų atitraukimą kontroliavo tarptautiniai stebėtojai. Be to, ESBO atstovai tikrino atitraukiamos ginkluotės numerius, kad būtų išvengta pažeidimų ateityje“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė separatistų darinio vyriausybės atstovas.   

Kontaktinė grupė konfliktui Rytų Ukrainoje spręsti 2016 metais priėmė sprendimą dėl pajėgų bei ginkluotės atitraukimo ir nustatė tris bandomuosius ruožus – ties Stanyčno Luhanskės, Zolotojės ir Petrivskės gyvenvietėmis. Tąsyk konflikto šalims pavyko atitraukti pajėgas tik pirmame ruože. Pajėgų atitraukimas ties Zolotoje ir Petrivske daug kartų nutrūko.   

Spalio 1 dieną per posėdį Minske kontaktinė grupė vėl sutarė dėl pajėgų atitraukimo ties Zolotojės ir Petrivskės gyvenvietėmis. 

Konflikto šalių pajėgų atitraukimas yra viena iš sąlygų vadinamojo Normandijos ketverto – Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos – viršūnių susitikimui surengti.

Atitraukus pajėgas iš trijų bandomųjų rajonų, turi būti pradėtas sinchroniškas teritorijos išminavimas.


Šiame straipsnyje: KijevasDonbasasseparatistaipajėgų atitraukimasfronto linijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Na ką- penkis metus tamposi chocholai ir visas NATO ir nepajėgia įveikti sukilėlių ? Tegyvuoja nepriklausomos Donecko ir Lugansko respublikos ! Šaunuoliai .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių