Karo ekspertai: rusų karių propagandistai pripažįsta, kas buvo aišku ir girtam zuikiui

 • Teksto dydis:

Kaip teigė Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai, rusų kariai, karštligiškai, nesiskaitydami su savo nuostoliais, bando užimti gyvenvietę.

Pasak ekspertų, šiauriniame Donbaso flange esančiame Charkive kontaktinė linija nejuda – daug darbo žvalgams ir artilerijai. Ukrainiečiai gana aktyviai vykdo priešo pozicijų žvalgybą ir infiltruojasi į priešo užnugarį.

„Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, Iziumo kontaktinėje linijoje – taip pat sąlyginė ramybė. „Pasirodė informacija, kad kažkas labai rimtai pokštelėjo Balaklya. Neatmestina, kad taip ukrainiečių artileristai atakuoja rusų karių pajėgas ir infrastruktūrą, kuri gali būti nukreipta operacijoms Hurasirvkos link“, – svarstė jie.

Syverske agresorius pabandė atakuoti prie Hrihorivkos ir gavo stiprų atkirtį. Tikėtina, kad šiame ruože ukrainiečiai kontratakavo ir stumtelėjo agresoriaus pajėgas šiek tiek į rytus. Taktinė sėkmė, bet geras signalas. Abi pusės apsikeičia artilerijos smūgiais, veikia Rusijos kariuomenės aviacija.

Aptardami situaciją Bakhmute ekspertai sakė, kad ir rusų karių propagandistai patvirtina, – Bakhmutske-Soledar-Yakovlivka ir Vesela Dolyna-Bakhmut ruožuose vyksta poziciniai susidūrimai – agresoriaus puolimo potencialas išsemtas.

Kodema-Zaitseve (prie Vershyna) tęsiasi sunkūs mūšiai. Kaip ankstesnėmis dienomis karščiausia – Kodema. „Sunkiose gatvių kautynėse iniciatyva ir teritorija keliauja iš rankų į rankas. Orkai karštligiškai, nesiskaitydami su savo nuostoliais bando užimti gyvenvietę su tikslu pasiekti kelią Horlivka-Bakhmutas. Tai agresoriui ne tik sudarytų platesnį placdarmą pulti Bakhmutą iš pietų, bet ir išplėstų operacijoms naudojamų kelių tinklą, t. y. pagerintų agresoriaus logistinę situaciją“, – sakė pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro atstovai.

Agresorius vėl bandė atakuoti Mayorske kelių sankirtą prie Zaitsevės (prie Horlivkos), tačiau jo ataka buvo atmušta. Tuo pat metu ukrainiečiai smogė šaudmenų sandėliui Horlivka. Tai turės įtakos operacijoms Mayorskėje ir Zaitsevės-Kodemos ruožuose.

„Centre, Pervomaiske ruože, – sunkios kautynės. Agresorius visomis išgalėmis siekia perimti kelių sankirtos ir tilto tarp Pisky ir Pervomaiskės kontrolę. Taip pat buvo bandymai atakuoti ukrainiečių pozicijas prie Avdiivkos. Kol kas be rezultatų“, – rašė „Locked N’ Loaded“.

Ekspertų žodžiais tariant, Zaporižioje vieni rusų karių propagandistai pripažįsta, kas buvo aišku ir girtam zuikiui, – jokios ukrainiečių diversantų desantinės operacijos valtimis prie Zaporižios atominės elektrinės nebuvo. „Lojalumu trykštantys kiti propagandistai pasipiktinę – kaip galima netikėti niekad nemeluojančia Rusijos gynybos ministerija“, – teigė jie.

Pietuose ukrainiečiai toliau daužo leisgyvius Antonovo ir Nova Kachovkos tiltus bei pontonines perkėlas – sunaikinti bent trys agresoriaus šaudmenų sandėliai bei atakuoti trys pajėgų valdymo punktai.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojekaro ekspertaiFrontasfronto linijaįvykiai kare

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių