Karibuose prie Šv. Martyno salos – pirmasis mirtinas ryklio užpuolimas

Prancūzijai priklausančios Šventojo Martyno salos dalies administracija ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį šioje teritorijoje naujausiais laikais užfiksuotą žmogaus mirtimi pasibaigusį ryklio užpuolimą.

Vyriausybės atstovas Alainas Rioualis patvirtino naujienų agentūrai AP, kad toks incidentas įvyko, bet atsisakė pateikti daugiau detalių iki vėliau įvyksiančios spaudos konferencijos. Pasak jo, mirtina ryklio ataka saloje užfiksuota pirmąkart per naujausių laikų istoriją.

Nelaimė įvyko Rytų įlankoje, prie populiaraus paplūdimio salos šiaurės rytinėje dalyje. Švento Martyno sala yra padalyta į šiaurinę Prancūzijos ir pietinę Nyderlandų valdomas teritorijas.

Apie žuvusio aukos tapatybę arba pilietybę jokios informacijos kol kas nepaskelbta, bet vietos žiniasklaida nurodė, kad auka tapo į 5-ą dešimtį įžengusi neatpažinta moteris.

Anksčiau Šv. Martyno saloje buvo užregistruotas tik vienas neišprovokuotas ir nemirtinas ryklio užpuolimas – jis įvyko 2005 metais, AP sakė Floridos ryklių tyrimų programos vadovas Tyleris Bowlingas.

Karibų regione nuo 2000 metų įvyko 34 neišprovokuoti ryklių užpuolimai, iš kurių keturi baigėsi žmonių mirtimi, pridūrė ekspertas.

Regione, kur įvyko ketvirtadienio incidentas, dažniausi rykliai yra karibiniai pilkieji ir rykliai auklės, nekeliantys didelio pavojaus žmonėms, telefonu sakė Floridos tarptautinio universiteto ryklių tyrėjas Mike'as Heithausas (Maikas Heithausas), Menų, mokslų ir švietimo koledžo dekanas. Pasak jo, tuose vandenyse retkarčiais matoma tigrinių ir bukasnukių ryklių.

„Dažniausiai jie nekelia grėsmės, bet gali būti pavojingi“, – pažymėjo jis.

Rykliai žmones dažniausiai užpuola Bahamose, pritraukiančiose daug turistų. Praeitais metais ten įvyko du tokie incidentai, vienas jų – mirtinas.

2019 metais taip pat buvo pranešta apie vieną ryklio užpuolimą Kuboje, nurodo Floridoje įsikūrusi grupė „International Shark Attack File“.

Šios programos direktorius Gavinas Nayloras sakė AP esąs nustebintas žinios apie ryklio užpuolimą prie Šv. Martyno salos.

„Tai gana neįprasta šioje pasaulio dalyje“, – sakė jis.

Nors kol kas nebuvo paskelbta jokių detalių apie naujausią incidentą, G. Nayloras sakė, kad tokios atakos paprastai būna susijusios su provokuojamais veiksmais, tokiais kaip povandeninė medžioklė arba taškymasis. Pasak eksperto, 95 proc. ryklių užpuolimų yra atsitiktiniai.

„International Shark Attack File“ duomenimis, praeitais metais visame pasaulyje užregistruoti 64 patvirtinti neišprovokuoti ryklių užpuolimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių