Kamerūno policija sulaikė kelis asmenis, galimai susijusius su žurnalisto nužudymu

Kamerūno prezidentūra ketvirtadienį paskelbė, kad policija suėmė kelis asmenis, kurie, kaip manoma, yra susiję su vieno populiaraus radijo žurnalisto pagrobimu, kankinimu ir nužudymu.

50-metis Martinezas Zogo (Martineso Zogo), kuris atvirai pasisakė prieš korupciją ir kronizmą šioje Centrinėje Afrikos valstybėje, buvo pagrobtas sausio 17 dieną prie policijos nuovados šalies sostinės Jaundės priemiestyje.

Po penkių dienų buvo rastas smarkiai išniekintas jo kūnas.

Daugiau kaip 40 metų Kamerūną geležiniu kumščiu valdantis prezidentas Paulas Biya (Polas Bija) pareikalavo, kad šalies policija ir žandarmerija atliktų jungtinį šio žurnalisto nužudymo tyrimą.

„Atlikus tyrimą...buvo sulaikyti keli asmenys, kurie, kaip įtariama, yra susiję su šiuo bjauriu nusikaltimu“, – ketvirtadienį sakė valstybės ministras ir Prezidentūros generalinis sekretorius Ferdinandas Ngoh Ngoh (Ferdinandas Ngoh Ngoh).

Pareiškime teigiama, kad šiuo metu vis dar yra ieškoma kitų įtariamųjų.

Ketvirtadienį prancūzų laikraštyje „Le Monde“ apie 20 gerai žinomų Kamerūno visuomenės veikėjų pareiškė, kad jie „yra labai susirūpinę dėl smurto viešose diskusijoje“ šioje šalyje.

Šie asmenys, tarp kurių buvo rašytoja Calixthe Beyala (Kaliktė Bejala) ir intelektualas Achille Mbembe (Achilė Mbembe), nurodė Kamerūno „ilgą tradiciją menkinti nebaudžiamumą ir pritarti žiaurumams“.

Organizacija „Žurnalistai be sienų“ (RSF) šį nužudymą pavadino „rimtu smūgiu demokratijai ir spaudos laisvei“.

Remiantis RSF spaudos laisvės indeksu, Kamerūnas užima 118 vietą iš 180 šalių.

Kamerūno vyriausybė pabrėžė, kad šalis yra „teisinė valstybė, kurioje užtikrinama laisvė, įskaitant spaudos laisvę“.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
parodo kad saika naikina visus teisingus zmones tik ? kas juos prades naikint ir visus isklos ant temydes stalo ???===
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių