Jeruzalėje – nauji susirėmimai: guminėmis kulkomis sužeista dešimtys žmonių

 • Teksto dydis:

Izraelio policijai prieš palestiniečių protestuotojus aneksuotoje Rytų Jeruzalėje šeštadienį panaudojus vandens patranką ir gumines kulkas, buvo sužeisti dešimtys žmonių.

Dėl naujų susirėmimų, įvykusių praėjus dienai po to, kai prie neramumų židiniu dažnai tampančios Al Aksos mečetės buvo sužeista per 200 žmonių, tarptautinėje bendruomenėje pasigirdo naujų raginimų nutraukti smurtą.

Policija pareiškė išvaikiusi protestą Šeich Džaros rajone, kur susirinkę demonstruotojai svaidė akmenis į saugumo pajėgas.

Pareigūnai sekmadienį pranešė, jog iš Gazos Ruožo buvo paleista raketą ir Izraelio ginkluotosios pajėgos dėl šio išpuolio smogė „kariniam taikiniui“ pietuose. Kiek anksčiau pareigūnai į protestuotojų, susirinkusių prie sienos, pusę paleido ašarinių dujų.

Jeruzalėje policija nurodė, jog dėl išpuolių prieš pareigūnus suėmė tris asmenis, o palestiniečiai pranešė, jog anksčiau šeštadienį buvo suimta dar 13 žmonių.

Palestiniečių Raudonojo Pusmėnulio Judėjimas nurodė, jog per šeštadienio susirėmimus Jeruzalėje buvo sužeista 90 žmonių. Anksčiau judėjimas skelbė apie 53 sužeistuosius.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai Jeruzalėje pranešė, jog Izraelio riaušių policija prieš palestiniečius šeštadienį panaudojo gumines kulkas, kurtinamąsias granatas ir vandens patranką. Kai kurie protestuotojai į policininkus svaidė akmenis ir vienas pareigūnas, pasak policijos, buvo sužeistas į galvą.

Penktadienį riaušių policija prie Al Aksos mečetės susirėmė su palestiniečiais, kurie, pasak policijos, į pareigūnus svaidė akmenis, butelius ir pirotechninius užtaisus. Al Aksos mečetė yra trečia švenčiausia musulmonams vieta po Mekos ir Medinos Saudo Arabijoje.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) gynė policijos veiksmus.

„Izraelis atsakingai veikia, siekdamas užtikrinti, kad Jeruzalėje būtų paisoma tvarkos ir teisingumo ir nebūtų varžoma religinių apeigų laisvė“, – pareiškė jis per susitikimą su saugumo pareigūnais.

Didžiulis susirūpinimas

Pastarieji susirėmimai yra naujausias smurto protrūkis Šeich Džaros rajone šalia sienų juosiamo Senamiesčio, kuriame daugelį metų tęsiasi įtampą kurstantys ginčai dėl žemės tarp palestiniečių ir žydų.

Vadinamasis Artimųjų Rytų diplomatinis ketvertas – Europos Sąjunga, Rusija, JAV ir Jungtinės Tautos – išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl smurto.

„Raginame Izraelio valdžią elgtis santūriai“, – parašė pasiuntiniai.

Vašingtonas – Izraelio sąjungininkas, kurio tonas, valdžią JAV perėmus prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui), tapo griežtesnis – pareiškė, jog yra „itin susirūpinęs“ ir paragino abi šalis „vengti žingsnių, dėl kurių didėtų įtampa ar mes dar labiau toltume nuo taikos“.

„Tai, be kita ko, apima iškeldinimus Rytų Jeruzalėje, nausėdijų veiklą, namų griovimą ir terorizmo aktus“, – pareiškė Valstybės departamentas.

Europos Sąjunga Izraelio valdžią paragino „skubiai imtis veiksmų ir sumažinti dabartinę įtampą“, nes „smurtas ir kurstymas yra nepriimtini, o visi kaltininkai turi būti patraukti atsakomybėn“.

Rusija išreiškė „gilų susirūpinimą“, o žemės bei nuosavybės nusavinimą okupuotose palestiniečių teritorijose, įskaitant Rytų Jeruzalę, pavadino „tarptautinės teisės pažeidimu“.

Palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas) pareiškė, jog atsakinga už neramumus laiko Izraelio vyriausybę, ir išreiškė „visišką paramą mūsų didvyriams Al Aksoje“.

Yairas Lapidas (Jairas Lapidas) – Izraelio politikas, mėginantis suformuoti koalicinę vyriausybę ir pakeisti premjerą B. Netanyahu, – palaikė policijos pusę.

„Izraelio valstybė neleis smurtui lietis laisvai ir tikrai neleis teroristų grupėms jai grasinti“, – parašė jis tviteryje.

„Barbariškas išpuolis“

Įvairios arabų ir musulmonų šalys griežtai pasmerkė susirėmimus prie mečetės.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pasmerkė Izraelį, kurį, šeštadienį sakydamas kalbą Ankaroje, pavadino „žiauria teroristų valstybe“ ir paragino Jungtines Tautas įsikišti, kad būtų „sustabdytas persekiojimas“.

Jordanija pasmerkė Izraelio „barbarišką išpuolį“, o Egiptas, Turkija, Tunisas, Pakistanas ir Kataras supeikė Izraelio pajėgas dėl konfrontacijos.

Izraelis taip pat sulaukė kritikos iš Bahreino ir Jungtinių Arabų Emyratų – dviejų šalių, kurios pernai su žydų valstybe pasirašė susitarimus dėl santykių normalizavimo.

Iranas paragino Jungtines Tautas pasmerkti Izraelio policijos veiksmus.

Manoma, kad įtampa Jeruzalėje artimiausiu metu tebebus didelė.

Pirmadienį Izraelio Aukščiausiasis Teismas pradės svarstyti kontroversišką žemės nuosavybės teisių bylą, nulemsiančią palestiniečių šeimų, kurioms gresia iškeldinimas, likimą. O sekmadienio vakare prasidės Jeruzalės dienos šventė, per kurią izraeliečiai švenčia šio ginčijamo miesto rytinės dalies užėmimą 1967 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ką pasakys Gabrielius ?

Anonimas

Anonimas portretas
Kas pasakė : die Juden ist unsere Ungluck ?

ogi

ogi portretas
zydai ir yra ta seseline imperija kuri kitu saliu rankomis su ju parsidavelis kom vyriausybem nori sunaikinti dali zmonijos ka ir matome Trumpo valdymo politikoje kur mosad deka jis tapo prezidentu kad zydams iteisintu Jeruzale o pamate kad tapo nereikalingas nes iremino i spec t savo zmones tai dare viska kad ji pasalint ka siandien ir matome ir gerai nes patys sau duobe kasa kaip D Aikas pasake kad tai 1 is nieksiskiausiu tautu per visus amzius su berijom dusanskiais ir kt .....jahu tipo zmogenais...;;;
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių