JAV siautėjęs tornadas nusinešė per 18 gyvybių

  • Teksto dydis:

JAV pietryčių valstijose virtinę tornadų suformavusi smarkių audrų sistema šipuliais pavertė daugybę kilnojamųjų namelių ir pridarė kitokių nuostolių, taip pat nusinešė mažiausiai 18 žmonių gyvybių, dvi dienas siautėdama regione, pranešė pareigūnai.

Savaitgalį praslinkusios audros sukėlė pavojų milijonams žmonių. Vėtros ir viesulai griovė namus, vartė medžius ir sukėlė kitokios žalos labiausiai nukentėjusiose gyvenamosiose teritorijose nuo Misisipės iki Džordžijos. Ekstremalūs orai sekmadienio vakarą tęsėsi kai kuriuose regionuose ir pasiekė Pietų Karoliną bei Floridos šiaurinę dalį.

Mažiausiai 14 žmonių sekmadienį žuvo Džordžijoje, kai per valstiją praslinko smarkios greitai judančios audros. Pranešama apie mažiausiai vieną pražūtingą tornadą, susiformavusį paryčiais, taip pat skelbiama, kad audros tęsėsi visą dieną iki sutemų.

Dar keturi žmonės žuvo Misisipės valstijoje šeštadienį, kai audros pradėjo smarkėti.

„Esama namų, kurie buvo tiesiog sunaikinti“, – sakė Norma Ford, kartu su kitais giminaičiais nuskubėjusi pas savo sūnėną, kurio namelį ant ratų Džordžijos pietvakariniame mieste Olbanyje apvertė tornadas. Šis miestas yra didžiausias regione, turintis apie 76 tūkst. gyventojų.

Moteris sakė, kad keliai buvo neišvažiuojami dėl nuvirtusių medžių ir elektros stulpų, todėl jiems teko eiti apie 3 km iki kilnojamųjų namelių parko, kur gyvena giminaičiai. N. Ford pridūrė, kad jos sūnėnui nieko nenutiko, bet kelių jo kaimynų nameliai buvo sudaužyti.

Naujausia informacija apie tris žuvusius žmones buvo gauta sekmadienio vakarą iš Doerčio apygardos, kurioje yra Olbanis, sakė Džordžijos krizių valdymo agentūros atstovė Catherine Howden (Ketrin Hauden).

Šios agentūros apygardos padalinio vadovo pavaduotojas Sebonas Burnsas (Sebonas Bernsas) sakė, kad sekmadienio vakarą buvo tęsiamos paieškos, gavus pranešimų apie sužeistus žmonės ir didžiulę žalą.

„sulyginti su žeme

Vis dėlto skaudžiausių žinių buvo gauta sekmadienį prieš prašvintant, kai numanomas tornadas nušlavė vieną kilnojamųjų namelių parką Džordžijos pietuose, maždaug už 97 km į pietryčius nuo Olbanio. Ten žuvo septyni žmonės.

Vietos koroneris Timas Purvisas (Timas Pervisas) patvirtino, kad septyni žmonės žuvo tame namelių ant ratų parke, kuriame apie 40 proc. būstų buvo „sulyginti su žeme“.

Taip pat buvo paskelbta apie žuvusiuosius kitose Džordžijos dalyse.

Prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį sakė pasikelbėjęs su Džordžijos gubernatoriumi Nathanu Dealu (Neitanu Dilu) ir „išreiškė mūsų nuoširdžią užuojautą dėl prarastų gyvybių“.

„Tornadai buvo nuožmūs, galingi ir smarkūs. Jie (valstijos gyventojai) smarkiai nukentėjo, – D. Trumpas sakė per savo padėjėjų prisaikdinimo ceremoniją Baltuosiuose rūmuose. – Taigi, padėsime Džordžijos valstijai.“

Džordžijos gubernatorius paskelbė nepaprastąją padėtį septyniose apygardose, kad būtų sparčiau nukreipiami ištekliai stichinės nelaimės padariniams šalinti.

JAV vidurio ir pietryčių regione tornadai dažniausiai siaučia pavasarį, bet jų grėsmė „iš tikrųjų niekada nebūna nulinė“, – sakė Oklahomos valstijos mieste Normane įsikūrusio Audrų prognozių centro pareigūnas Patrickas Marshas (Patrikas Maršas).

Sausį tornadai reti, bet jų retkarčiais pasitaiko, ypač pietuose. Audrų prognozių centro duomenys rodo, kad per pastarąjį dešimtmetį sausį susiformuodavo vidutiniškai 38 tornadai. 2008-aisiais jų buvo 84, o 2014-aisiais – tik keturi.


Šiame straipsnyje: JAVtornadasaudragyvybėsžuvo

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių