JAV perspėja dėl „konkrečios, įtikinamos“ atakos grėsmės prie Kabulo oro uosto

Jungtinės Valstijos šeštadienį perspėjo dėl „konkrečios, įtikinamos“ atakos grėsmės prie Kabulo oro uosto ir paragino savo piliečius palikti jo teritoriją.

„Dėl konkrečios, įtikinamos grėsmės visi JAV piliečiai, esantys Kabulo oro uosto apylinkėse,.. turėtų ją nedelsdami palikti“, – sakoma JAV ambasados Kabule perspėjime dėl saugumo.

Toks pranešimas paskelbtas praėjus kelioms dienoms po kruvino išpuolio prieš minią žmonių, siekiančių pabėgti nuo Talibano valdžios Afganistane, ir tęsiantis paskutinei JAV kariuomenės vykdomos evakuacijos iš Kabulo fazei.

Daugiau nei 112 000 žmonių pabėgo iš Afganistano per didžiulę JAV vadovaujamą operaciją nuo to laiko, kai Talibano judėjimas prieš dvi savaites vėl atėjo į valdžią.

Evakuacijos operacija eina į pabaigą nepaisant to, kad Vakarų valstybės sako, jog tūkstančiai žmonių gali būti palikti Afganistane artėjant rugpjūčio 31-osios galutiniam terminui, iki kurio iš šalies turi būti išvesti visi JAV kariai.

Ketvirtadienį mirtininkui detonavus bombą ir ginkluotiems užpuolikams šaudant į didelę minią prie oro uosto Abbey (Abio) vartų, žuvo daugiau kaip 100 žmonių, įskaitant 13 JAV karių, šeštadienį sakė du buvę aukšto rango Afganistano administracijos pareigūnai. Kai kurios žiniasklaidos priemonės skelbia, kad kad žuvusiųjų yra apie 170.

Padėtis vietoje ir toliau yra labai pavojinga, o teroristinių išpuolių grėsmė oro uoste išlieka didelė.

Evakuaciniai skrydžiai iš Kabulo oro uosto po ketvirtadienio atakos vyksta sustiprinto saugumo sąlygomis, skambant perspėjimams dėl galimų naujų teroro atakų, taip pat Talibano pajėgoms siekiant perimti oro uosto kontrolę.

Šeštadienį Pentagonas pranešė surengęs drono smūgių prieš džihadistų grupuotę „Chorasano islamo valstybė“ (IS-K), prisiėmusią atsakomybę už pražūtingą ataką Kabulo oro uoste.

Pasak kariškių, Rytų Afganistane buvo nukauti du „aukšto rango“ IS džihadistai, tačiau JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) perspėjo, kad ši grupuotė gali surengti daugiau atakų.

„Padėtis vietoje ir toliau yra labai pavojinga, o teroristinių išpuolių grėsmė oro uoste išlieka didelė“, – šeštadienį sakė J. Bidenas.

„Mūsų vadai man pranešė, kad ataka labai tikėtina per artimiausias 24–36 valandas“, – pridūrė prezidentas.

Afganistane ir Pakistane veikianti „Islamo valstybės“ regioninė grupuotė yra siejama su virtine pastaraisiais metais įvykdytomis kai kuriomis daugiausiai gyvybių pareikalavusiomis atakomis. Džihadistai atakuodavo civilius mečetėse, šventovėse, miestų aikštėse ir netgi ligoninėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių