Per JAV įvykusią lėktuvo avariją, dėl kurios Vašingtonas pakėlė naikintuvus, žuvo 4 žmonės

JAV pareigūnai pirmadienį pranešė, kad Virdžinijos valstijoje sudužus mažam lėktuvui su keturiais žmonėmis išgyvenusiųjų nėra.

Apie tai pranešta praėjus dienai po to, kai dėl orlaivio, nereagavusio į signalus, iš Vašingtono buvo pasiųsti du naikintuvai.

Pasak incidentą tiriančios Federalinės aviacijos administracijos (FAA), lėktuvas „Cessna 560 Citation V“ sekmadienio popietę sudužo kalnuotoje vietovėje maždaug už 275 km į pietvakarius nuo sostinės.

Anksčiau F-16 naikintuvai, dideliu greičiu persekioję nereaguojantį lėktuvą, Vašingtone bei jo priemiesčiuose sukėlė garso smūgį, gyventojų teigimu, sudrebinusį langus ir sienas kelių kilometrų atstumu.

Virdžinijos valstijos policija naujienų agentūrai AFP atsiųstame pranešime teigė, kad gelbėtojai į įvykio vietą netoli Stantono miestelio pėsčiomis atvyko maždaug keturios valandos po avarijos. Gyvųjų nerasta, pranešė policija.

Apie incidentą buvo informuotas Baltuosiuose rūmuose buvęs ir golfą žaidęs prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), žurnalistams sakė vienas pareigūnas. Jis nepatikslino, ar dėl incidento buvo imtasi kokių nors skubių atsargumo priemonių.

Civilinis lėktuvas pakilo iš Elizabettono Tenesio valstijoje ir skrido į Long Ailandą Niujorke, pranešė FAA. Tačiau skrydžių stebėjimo svetainėje „Flightradar24“ nurodyta, kad, praskridęs virš Long Ailando, lėktuvas apsisuko ir pasuko į pietus, virš Vašingtono Virdžinijos link.

„Lėktuve buvo keturi žmonės“, – sakoma FAA pranešime. Jame priduriama, kad FAA ir Nacionalinė transporto saugos valdyba (NTSB) atliks tyrimą, o preliminarios avarijos ataskaitos tikimasi sulaukti vėliau pirmadienį.

JAV valdžios institucijos dar oficialiai nenustatė lėktuve buvusių asmenų tapatybės, tačiau dviejų žmonių, kurie, kaip manoma, buvo lėktuve, giminaičių komentarai suteikė tam tikrų pirminių įžvalgų.

Iš viešų registrų matyti, kad lėktuvas buvo registruotas Floridoje įsikūrusiai Melburno bendrovei „Encore Motors“, kurios savininkas Johnas Rumpelis (Džonas Rampelis) laikraščiui „The Washington Post“ sakė, kad lėktuve buvo visa jo šeima, įskaitant dukrą, anūkę ir jos auklę.

Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos vadavietė (NORAD) nurodė, kad naikintuvai F-16 reagavo į nereaguojantį orlaivį „Cessna 560 Citation V“ virš Vašingtono ir šiaurinės Virdžinijos valstijos.

Vadavietė teigė, kad prieš lėktuvui sudūžtant nesėkmingai bandė susisiekti su jo pilotu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Taip ir neaišku ar buvo numuštas, o jei ne kaip sudužo į ką atsitrrnkė.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių