JAV generalinis prokuroras: per riaušes Vašingtone nukentėjo per 100 policininkų

 • Teksto dydis:

Vašingtone per pastarojo meto neramumus, išprovokuotus JAV policijos areštuojamo juodaodžio George'o Floydo (Džordžo Floido) nužudymo, nukentėjo daugiau nei 100 policininkų, ketvirtadienį pareiškė generalinis prokuroras Williamas Barras (Viljamas Baras).

„Laikotarpiu nuo šeštadienio iki šiandien 114 teisėsaugos pareigūnų buvo sužeisti, o 22 iš jų yra hospitalizuoti“, – pažymėjo jis per spaudos konferenciją, aiškindamas, kodėl valdžia nusprendė imtis griežtų priemonių atkurdama tvarką sostinėje.

Pasak W. Barro, įsiplieskus neramumams pavojus buvo iškilęs net JAV Slaptosios tarnybos pareigūnams, atsakingiems, be kita ko, už prezidento apsaugą. Daugelis policininkų patyrė galvos traumų, nes chuliganai apsvaidė juos akmenimis, nurodė generalinis prokuroras.

Jis pridūrė, kad pastarosiomis dienomis padėtis Vašingtone yra rami, o Mineapolyje, kur žuvo G. Floydas protesto akcijos vyksta taikiai.

Prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) oponentai tvirtina, kad jis reikalauja imtis pernelyg griežtų veiksmų prieš smurtinių protestų dalyvius.

JAV administracija savo ruožtu pažymi, kad neprieštarauja taikioms demonstracijoms, bet žada užkirsti kelią riaušėms ir susirėmimams su policija.

Prie neramumų šalyje prisidėjo ir užsienio veikėjai

JAV generalinis prokuroras W.  Barras ketvirtadienį pareiškė, kad prie neramumų šalyje prisidėjo ne tik radikalaus judėjimo „Antifa“ nariai, bet ir „užsienio veikėjai“.

„Turime duomenų, kad „Antifa“ ir kitos panašios ekstremistinės grupuotės, taip pat ir įvairių politinių įsitikinimų veikėjai buvo įsitraukę į kurstymą ir dalyvavo smurtiniuose veiksmuose“, – pareiškė W. Barras per spaudos konferenciją, kalbėdamas apie protestus JAV, kuriuos lydi neramumai.

„Taip pat matome užsienio veikėjus, visose pusėse aštrinančius smurtą“, – sakė generalinis prokuroras.

Minesotos valstijos Henepino apygardos teismo medicinos ekspertas pripažino, kad afroamerikiečio mirtis buvo nužudymas. Ataskaitoje teigiama, kad G. Floydo „mirties priežastis buvo mechaninė asfiksija“ – vyras buvo uždusintas jį areštavusio policininko.

Praėjusią savaitę policininkas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas), prisidėjęs prie G. Floydo mirties, buvo atleistas, jam pareikšti kaltinimai trečiojo laipsnio nužudymu ir antrojo laipsnio netyčiniu nužudymu.

Vokietijos kanclerė pasmerkė rasistinį G. Floydo „nužudymą“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pasmerkė JAV policijos areštuojamo juodaodžio G. Floydo mirtį kaip nužudymą ir pareiškė, kad „rasizmas yra siaubingas dalykas“.

„Šis George'o Floydo nužudymas yra labai siaubingas. Rasizmas yra siaubingas dalykas. Visuomenė Jungtinėse Valstijose yra labai poliarizuota“, – sakė kanclerė interviu nacionaliniam transliuotojui ZDF.

G. Floydas mirė gegužės 25 dieną, policininkui Mineapolio gatvėje kelias minutes keliu spaudus jam kaklą. Incidentas išprovokavo kelias dienas trukusius, dažnai smurtinius protestus visoje šalyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ar greit visi juodieji provokatoriai ir uzsienio teroristai bus uzdaryti uz grotu?

Pipifa

Pipifa portretas
Dabar sorosinės žiurkės išvartė taip, kad tas žmogus buvo nužudytas iš rasistinių paskatų ! Juk tai šlykštus melas ! Ir ta buvusi komsomolka ta patį šūdą mala.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių