Marselio atakos įtariamasis išpuolio išvakarėse buvo paleistas iš areštinės

 • Teksto dydis:

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už sekmadienį Prancūzijos uostamiesčio Marselio pagrindinėje geležinkelio stotyje įvykdytą išpuolį, per kurį peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė dvi moteris.

Vienai aukų užpuolikas perrėžė gerklę. Į ketvirtą dešimtį įžengęs anksčiau teistas vyras, pasak liudininkų, prieš puldamas sušuko „Allahu Akbar“ („Dievas visų didesnis“).

Įtariamasis šio išpuolio išvakarėse buvo paleistas iš areštinės, pirmadienį pranešė prancūzų pareigūnai.

Policija pirmadienį nurodė, kad tas vyras neturėjo leidimo gyventi Prancūzijoje. Šeštadienį jis buvo suimtas už vagystę iš parduotuvės Liono regione, bet vėliau buvo paleistas. Pasak pareigūnų, įtariamojo nebuvo šalies stebimų ekstremistų sąraše. Įtariamojo tapatybė buvo nustatyta pagal jo pirštų antspaudus. Prancūzijos žiniasklaida pranešė, kad jis naudojosi keliais skirtingais asmens dokumentais.

Užpuoliką nušovė kariai iš 7 tūkst. narių turinčių antiteroristinės operacijos „Sentinelle“ pajėgų, suformuotų po virtinės Prancūziją sukrėtusių teroro išpuolių. Šie kariai saugo viešas vietas, kurioms gali grėsti pavojus, tokias, kaip turistiniai objektai ir religiniai pastatai.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerard'as Collombas (Žeraras Kolombas) sakė, jog buvo apklausti apie tuzinas liudininkų.

„Tai gali būti teroristinio pobūdžio aktas, tačiau kol kas to negalime patvirtinti“, – pridūrė jis.

„Buvau esplanadoje tiesiai priešais stotį“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo 18-metė studentė Melanie Petit (Melani Peti). „Išgirdau, kaip kažkas šaukia „Allahu Akbar“, ir pamačiau vyrą, regis, vilkėjusį juodos spalvos drabužius“, – sakė ji.

Kiek vėliau džihadistų propagandos agentūra „Amaq“, cituodama „saugumo šaltinius“, nurodė: „Operaciją Marselio mieste įvykdė vienas iš „Islamo valstybės karių“.

„Valdoma panika“

Gerai ginkluoti policininkai atitvėrė ir evakavo puošnią geležinkelio stotį antrojo pagal dydį Prancūzijos miesto centre. Vienoje judriausių šalies geležinkelio linijų buvo sustabdytas eismas.

Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis, įvesta po virtinės pastaraisiais metais šalį sukrėtusių išpuolių, kuriuos įvykdė ekstremistai, siejami su „Islamo valstybe“ arba „al Qaeda“.

Nuo 2015 metų džihadistai Prancūzijoje nužudė 239 žmones, rodo naujienų agentūros AFP turimi duomenys. Sekmadienio išpuolio aukos į šį skaičių neįtrauktos.

Po sekmadienio išpuolio, surengto pietų metu, kovos su terorizmu bylų prokurorai pranešė pradėję tyrimą dėl „nužudymų, susijusių su teroristine organizacija“, ir „pasikėsinimo nužudyti pareigūną“.

Šalia stoties buvę žmonės pasakojo, kad tuo metu, kai saugumo pajėgos vykdė keleivių evakuaciją ir ieškojo galimų nusikaltimo bendrininkų, ten tvyrojo atmosfera, panaši į „valdomą paniką“. Kitas liudininkas pasakojo, kad aukų kūnai buvo uždengti baltomis paklodėmis.

G.Collombas sakė, kad vaizdo stebėjimo kamerų įrašuose matyti, kaip pirmą auką užpuolęs vyras pabėga, tačiau grįžta ir tada nužudo antrą moterį.

Šis išpuolis surengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai „Islamo valstybė“ paskelbė garso įrašą, kuriame, jos teigimu, judėjimo lyderis Abu Bakras al Baghdadi (Abu Bakras Bagdadis) ragina savo pasekėjus smogti priešams Vakaruose.

Pranešama, kad per ataką buvo nužudytos dvi 17 ir 21 metų pusseserės, pranešė pareigūnai iš policijos ir teismo, norėję likti anonimais dėl tebesitęsiančio tyrimo.

Ryšio tarp vykdytojo ir IS kol kas nerasta

Marselyje peiliu ginkluoto užpuoliko praeitą savaitgalį įvykdytą išpuolį tiriantys prancūzų tyrėjai kol kas nerado sąsajų tarp to vyro ir džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS), naujienų agentūrai AFP sakė vienas tyrimui artimas šaltinis.

Propagandinė IS naujienų agentūra „Amaq“ vėlyvą sekmadienį paskelbė, kad dvi moteris uostamiesčio pagrindinėje traukinių stotyje nužudęs vyras buvo „Islamo valstybės“ karys“.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
ACH: "Įtariamasis šio išpuolio išvakarėse buvo paleistas iš areštinės, pirmadienį pranešė prancūzų pareigūnai" - nauji 'neliečiamieji atsirado': "Bandysit sulaikyt, TEISES suvaržyt, patys paskui kraujy paskęsit".

et..

et.. portretas
Perskaitykit prieš publikuodami... Pradžioj rašot, kad įžengęs į 4 dešimtį ir teistas, po to rašot, kad tapatybė nežinoma. Tai kaip gali būti tapatybė nežinoma, jei žinomas amžius ir teistumas? :)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių