Indijos policija nušovė keturis grupinio išžaginimo įtariamuosius

Pietų Indijos Telanganos valstijoje policininkai penktadienį nušovė keturis vyrus, įtariamus jaunos moters išžaginimu ir nužudymu, pranešė pareigūnai.

Įtariamieji buvo nušauti maždaug 3 val. 30 min. ryto, sakė Haidarabado policijos pareigūnas Priya (Prija), turintis tik vieną vardą.

Kitas, anonimiškai kalbėjęs policijos pareigūnas nurodė, kad įtariamieji per apsilankymą nusikaltimo vietoje bandė pagriebti vieno policininko ginklą ir pabėgti.

Įtariamieji ten buvo nuvežti siekiant atkurti nusikaltimo eigą nuo išžaginimo iki aukos sudeginimo už kelių šimtų metrų, sakė trečias pareigūnas Shreedharanas (Šrydharanas).

Sudegintos 27 metų moters palaikus praėjusią savaitę požeminėje perėjoje rado praeivis. Moteris buvo dingusi ankstesnį vakarą.

Šis nusikaltimas sulaukė didelio atgarsio Indijoje ir išprovokavo protestus visoje šalyje.

Maždaug 300 žmonių penktadienį susirinko nusikaltimo vietoje Šadnagare, esančiame už maždaug valandos kelio į pietvakarius nuo Haidarabado. Jie gyrė policiją už tai, kad ji nušovė įtariamuosius, apipylė pareigūnus gėlėmis ir skandavo „Tegyvuoja policija“.

Tačiau žmogaus teisių gynėjai apkaltino valstijos vyriausybę naudojant „savavališką smurtą“, kad būtų išvengta atskaitingumo.

Policija Indijoje dažnai kaltinama nužudymais be teismo, siekiant apeiti teisinius procesus, dažnai – norint nuslėpti tyrimų klaidas ar numalšinti visuomenės pyktį.

„Tai absoliučiai nepriimtina“, – naujienų agentūrai AFP sakė teisininkė ir aktyvistė Vrinda Grover.

„Policijos atskaitingumas turi būti. Vietoje tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo valstija žudo, kad nukreiptų visuomenės dėmesį ir išvengtų atskaitingumo“, – sakė ji.

Naujajame Delyje kai kurie stebėtojai taip pat smerkė policijos veiksmus.

„Tokio tipo teisingumas – netikras, – sakė organizacijos „All India Progressive Women's Association“ sekretorė Kavita Krishnan (Kavita Krišnan). – Šie nužudymai yra manevras siekiant nutildyti mūsų reikalavimus dėl vyriausybių, teismų ir policijos atskaitomybės, dėl orumo ir teisingumo moterims. Mes reikalaujame nuodugnaus tyrimo.“

Indijos valdančiosios partijos „Bharatiya Janata“ (BJP) parlamentarė ir buvusi vyriausybės narė Maneka Gandhi apkaltino policiją paėmus teisingumą į savo rankas.

„Juos teismas vis tiek būtų pakoręs. Jei žudysi kaltinamuosius prieš deramą procesą, tai kokia prasmė laikyti teismus ir policiją?“ – klausė ji.

2017 metais Indijoje buvo pranešta apie daugiau kaip 33 tūkst. išžaginimų, rodo naujausi vyriausybės skaičiai. Ekspertai pažymi, kad iš tikrųjų pranešama tik apie labai mažą tokių nusikaltimų dalį.

Be to, dėl didžiulio neveiksmingoje Indijos teismų sistemoje susikaupusių bylų kiekio daugelis aukų metų metus laukia, kol jų užpuolikai bus nuteisti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Taigi , sako, kad visai ne prievartautojus nušovė, o šiaip pirmus po ranka papuolusius kaimiečius. Kad tik įtikti kitiems kaimiečiams.

...

... portretas
Ir pas mus policija turėtų dažniau panaudot ginklą (pvz., bandant sustabdyt Daktaro pabėgimą).
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių