Indijoje per parą užregistruotas rekordinis pasaulyje naujų COVID-19 atvejų skaičius

Indijoje per pastarąją parą užregistruotas rekordinis pasaulyje naujų COVID-19 atvejų skaičius – beveik 315 tūkst., o ligoninės Naujajame Delyje įspėjo, kad be papildomo deguonies tiekimo pacientai gali mirti.

Daug metų nepakankamai finansuojama Indijos sveikatos apsaugos sistema per didžiulę antrą COVID-19 bangą, dėl kurios kaltinami „dvigubai mutavusi“ koronaviruso atmaina ir masiniai žmonių susibūrimai, atsidūrė prie galimybių ribos.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį paskelbė, kad praėjusią parą šalyje buvo išaiškinti 314 835 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai didžiausias skaičius pasaulyje nuo pandemijos pradžios. Bendras COVID-19 atvejų skaičius Indijoje padidėjo iki 15,9 mln. ir yra antras pasaulyje.

Per parą Indijoje užregistravus 2 074 mirties nuo COVID-19 atvejus bendras pandemijos aukų skaičius šalyje padidėjo iki beveik 185 tūkstančių.

Tačiau mirties ir užsikrėtimo atvejų skaičiai per capita Indijoje yra gerokai mažesni nei daugelyje kitų šalių.

Daug privačių ir vyriausybinių ligoninių Naujajame Delyje skelbia skubius prašymus centrinei vyriausybei nedelsiant parūpinti deguonies šimtams COVID-19 pacientų.

Trečiadienį Deliui buvo pristatyta beveik 500 t deguonies, bet jo reikia 700 t per dieną.

Didmiesčio administracija, kuriai vadovauja ne šalies premjero Narendros Modi (Narendros Modžio) partija „Bharatiya Janata“ (BJP), kaltina kaimynines, BJP valdomas valstijas stabdant tiekimą.

Trečiadienį vakare Delio aukštesnysis teismas nurodė vyriausybei užtikrinti saugų deguonies tiekimą iš gamyklų į ligonines visoje Indijoje.

Vakarinės Maharaštros valstijos pareigūnai trečiadienį pranešė, kad vienoje ligoninėje dėl nuotėkio deguonies rezervuare pusvalandžiui nutrūko deguonies tiekimas ir mirė 22 pacientai.

Pastarosiomis savaitėmis Indijoje įvyko nemažai masinių susibūrimų, įskaitant religinį Kumbha Melos festivalį, kuriame dalyvavo milijonai tikinčiųjų, politinius mitingus, prabangias vestuves ir kriketo rungtynes su Anglijos komanda.

Svarbių COVID-19 pacientams skiriamų vaistų gamyba kai kuriose gamyklose sulėtėjo ar net išvis sustojo, vėluojama rengti viešuosius deguonies gamybos sistemų pirkimus, praneša žiniasklaida.

Nevilties apimti pacientų artimieji priversti mokėti lupikiškas kainas už vaistus ir deguonį juodojoje rinkoje. Programėlės „WhatsApp“ grupes užtvindė prašymai padėti.

Daug Indijos valstijų taiko suvaržymus. Delyje paskelbtas savaitės trukmės griežtas karantinas, Maharaštroje uždarytos visos nebūtinų prekių parduotuvės. Utar Pradešas bus uždarytas savaitgaliui.

Jungtinės Valstijos šiuo metu nepataria vykti į Indiją net visiškai paskiepytiems žmonėms, o Didžioji Britanija įtraukė Indiją į savo „raudonąjį sąrašą“. Honkongas ir Naujoji Zelandija uždraudė skrydžius į Indiją ir iš jos.

Indijos vakcinavimo kampanijai trukdo tiekimo problemos, todėl Naujasis Delis sustabdė „AstraZeneca“ vakcinos dozių, kurias šalyje gamina Serumų institutas, eksportą.

Indijoje jau panaudota per 130 mln. skiepų dozių, o nuo gegužės 1-osios skiepytis galės visi suaugusieji.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių