Graikijos premjeras: dėl dviejų traukinių susidūrimo yra kalta žmogiškoji klaida

  • Teksto dydis:

Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis) trečiadienį pareiškė, kad dėl dviejų traukinių susidūrimo, per kurį žuvo mažiausiai 38 žmonės, kalta žmogiškoji klaida.

Tai yra didžiausia šalies geležinkelio tragedija. 

„Viskas rodo, kad ši drama, deja, įvyko dėl tragiškos žmogiškosios klaidos“, – sakė jis, šiemet siekiantis perrinkimo, duodamas interviu per televiziją. 

Keli vagonai nuvažiavo nuo bėgių ir mažiausiai trys užsidegė antradienį prieš pat vidurnaktį, kai netoli Tempės ir Larisos miestų keleivinis traukinys, išvažiuodamas iš geležinkelio požeminės pervažos, susidūrė su krovininiu traukiniu. 

Anksčiau ugniagesių departamentas pranešė, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 38 ir pridūrė, kad 57 žmonės vis dar gydomi ligoninėje, šeši iš jų – reanimacijoje, o keli asmenys yra dingę be žinios. 

K. Micotakis teigė, kad tai yra „siaubinga traukinių avarija, neturinti precedento“ Graikijoje, kuri bus „visapusiškai“ ištirta. 

„Niekada gyvenime nesu matęs nieko panašaus“, – įvykio vietoje sakė vienas iš gelbėtojų. 

„Tai tragiška. Praėjus penkioms valandos vis dar randame kūnus“, – pridūrė jis. 

Po šio nelaimingo atsitikimo lauke mėtėsi metalo ir stiklo šukių kratinys. 

Graikijos televizijai „Skai Television“ ugniagesys savanoris Vassilis Iliopoulos (Vasilis Iliopoulos) teigė, kad kai kurių žuvusių keleivių tapatybės yra nustatomos pagal kūno dalis, ir perspėjo, jog mirusiųjų skaičius dar gali išaugti. 

Policija nurodė, kad iš palaikų buvo paimta septyniolika biologinių mėginių, taip pat 23 giminaičių, ieškančių atitikmenų. 

„Tai buvo siaubo traukinys“, – žurnalistams teigė Pavlosas Aslanidis, kurio sūnus dingo kartu su draugu. 

Praėjus kelioms valandoms po nelaimingo atsitikimo atsistatydino Graikijos transporto ministras Kostas Karamanlis. 

„Kai įvyksta tokia tragedija, negalime toliau elgtis taip, tarsi nieko nebūtų įvykę“, – viešame pareiškime teigė K. Karamanlis.

Policija trečiadienio vakarą Graikijos sostinėje Atėnuose ašarinėmis dujomis išvaikė protestuotojus, kurie svaidė akmenis į geležinkelio operatoriaus „Hellenic Train“ biurą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
ko gero u spec t pasamdytas jesmininkas ta padare nes kito paiskinimo nera===
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių