Ekspertai apie karą Ukrainoje: kai kur agresorius bando įdarbinti galvą į sieną daužančias pajėgas

 • Teksto dydis:

Analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai apžvelgė karo Ukrainoje eigą.

Anot ekspertų, agresorius artilerijos ugnimi atakuoja šiaurinį Charkivo ruožą, tvirtina savo gynybą ir siekia neleisti ukrainiečiams formuoti puolamųjų grupių bei naikina civilinę infrastruktūrą. „Ukrainiečių artilerija duoda grąžos“, – skelbia ekspertai.

Iziume esančios agresoriaus pajėgos nebeturi pajėgų stambiam puolimui ir vykdo lokalias atakas su tikslu užimti Slavianską ir neleisti jiems organizuoti kontratakų.

Nesisekant atakoms nuo Iziumo link Slaviansko, Rusijos kariai bando šia kryptimi pulti nuo Lymano sektoriaus ir toliau stengiasi atakuoti vakarinį grupuotės flangą (Sviatohirską), kad sudarytų sąlygas ukrainiečių grupuotės Doneco upės forsavimui.

„Neatmestina, kad po kelių dienų matysime bandymus nuo Iziumo grupuotės vykdyti lokalias atakas Pasikos–Bohorodyčnės link ir taip išsekinti abipus upės besiginančią ukrainiečių grupuotę. Agresorius tęsia pastangas suformuoti tvarų placdarmą Stary Karavano ruože su tikslu forsuoti Doneco upę, užimti Rayhorodoką ir tuomet pulti Slaviansko link.  Orkų atakos didelės sėkmės neatnešė, mūšiai tęsiasi“, – skelbia ekspertai.

Anot jų, ukrainiečiai po vakarykščių kontratakų gina vakarinę, dalį pietinės ir pietvakarinės Severodonecko miesto dalis. „Visgi orkai ir toliau čia laiko iniciatyvą savo rankose ir kontroliuoja didžiąją dalį miesto. Prie padėties stabilizavimo pirmiausia prisidėjo ukrainiečių artileristai, dirbantys iš pozicijų aplink Lisičanską. Panašu, kad čia gynėjai skubiai sugebėjo surinkti tinkamą kiekį ugnies priemonių, kurios neleidžia dominuoti užpuolikams iš Rusijos“, – skelbia ekspertai.

Ukrainiečiams ir toliau pavyksta laikyti okupantus rytinėje kelio Bachmutas–Lisičianskas dalyje, agresoriaus puolimas čia įstrigęs. „Iš dalies dėl šios priežasties agresorius bando įdarbinti galvą į sieną daužančias pajėgas ir meta jas šiaurėn Nyrkovės ir Mykolajivkos link. Taip siekiama užimti ant aukštumų išsidėsčiusias gyvenvietes siekiant efektyviau apšaudyti kelią Bachmutas–Lisičianskas ir rengtis galimam Lisičiansko šturmui“, – pažymi ekspertai.

Centre ir Zaporižės kryptyse – be didelių pakitimų.

„Orkai ir toliau bando atsikovoti prie Davidivo Brido prarastas teritorijas ir intensyviai atakavo ukrainiečius prie Belayos Krinitsos, Sukhyi Stavoko ir Lozovės. Nepaisant sutrikdyto aprūpinimo (prieš kelias dienas orkų aviacija sunaikino tiltą per Inhulec upę), ukrainiečiai sugebėjo išlaikyti placdarmą, o agresorius atsitraukė“, – teigė ekspertai.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojekarasRusijaUkraina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių