Eidamas 56-uosius metus mirė buvęs Albanijos prezidentas B. Nishani

  • Teksto dydis:

Eidamas 56-uosius metus dėl rimtos sveikatos problemos mirė buvęs Albanijos prezidentas Bujaras Nishani ( Bujaras Nišanis), šeštadienį pranešė šalies prezidentūra.

Albanijos prezidentas Iliras Meta socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad „su liūdesiu ir giliu apgailestavimu sužinojo apie prezidento Bujaro Nisani mirtį“.

„Prezidentas Nishani visada bus prisimenamas kaip lyderis, pasižymėjęs retomis vertybėmis – sąžiningumu ir vizija. Jo indėlis į Albaniją ir demokratiją visada bus prisimenamas su pagarba“, – parašė I. Meta.

Daugiau informacijos neskelbiama, tačiau prieš mėnesį B. Nishani vyko į Vokietiją gydytis sunkios kepenų ligos.

B. Nishani prezidento pareigas ėjo nuo 2012 iki 2017 metų. 

Būdamas 45 metų jis buvo išrinktas jauniausiu ir šeštuoju pokomunistinės Albanijos prezidentu, kurį palaikė tik tuometinio ministro pirmininko Sali Berishos (Selio Berišo) centro dešinės Demokratų partijos atstovai. 

Opozicijos atstovai boikotavo balsavimą, reikalaudami sutartinio kandidato.

Albanijos prezidentai renkami 140 narių turinčiame parlamente.

Prieš tai B, Nishani ėjo šalies vidaus reikalų ir teisingumo ministrų pareigas.

Gimęs uostamiestyje Duresyje netoli sostinės Tiranos, B. Nisani baigė karo akademiją, o vėliau ir teisės fakultetą. Iš pradžių jis skaitė paskaitas karo akademijoje, o vėliau užėmė aukštus postus Albanijos gynybos ministerijoje. Jo politinė karjera prasidėjo keleri metai prieš tai, kai buvo išrinktas parlamentaru 2005 metais.

Santūrumu pasižymėjusį B. Nishanį kairioji Socialistų partija dažnai kritikavo per dideliu artumu demokratams.

„Europietiška Albanija yra didžiausias mūsų piliečių lūkestis, nes europietiška Albanija bus garantuotos laisvės šalis; europietiška Albanija bus šalis, kurioje teisės saugomos įstatymais ir tvarka, šalis, kurioje laisva rinka kiekvieną dieną stiprins verslininkus“, – kalbėjo B. Nisani savo inauguracijos kalboje.

Vis dėlto, per jo kadenciją šalies teisingumo sistema mažai pasikeitė, nors tai visada buvo laikoma šalies Achilo kulnu stojant į Europos Sąjungą.

Dėl nuolatinių politinių ginčų tarp S. Berishos Demokratų partijos ir Edi Ramos Socialistų partijos, B. Nishani retai mėgino pasiekti kompromisą tarp dviejų priešingų politinių stovyklų. Jo pateiktos generolų, teisėjų ir prokurorų kandidatūros buvo prieštaringos ir visada atitiko S. Berishos pageidavimus.

Pasak buvusio prezidento gydytojo, B. Nishanis ne visiškai atsigavo po 2008 metais atliktos operacijos, susijusios su galvos smegenų kavernine malformacija. Dėl ligos B. Nishani tik iš dalies galėjo valdyti kairę koją ir ranką.

B. Nishani turėjo žmoną, sūnų ir dukrą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ernestas.

Ernestas. portretas
Melas. Lietuvos Respublikos lietuvių karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos lietuvių Velnio išpažintojų, antieuropossąjungos atsišaukimų platinimas, anti euruopos sąjungos Lietuvos Respublikos atsišaukimų platinimas Velnio šaukimasis pasaulio pabaigai. Lietuvos Respublikos išdavikai išpažįstantys Velnią veikė tik Lietuvos teise, vardu, slėpdami, teisybę. Všį Ernmar Respublika, 1.2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106, Direktorius, Ernestas Marcinkevičius, atžvilgiu. Lietuvos respublikos Kauno vpk darius Žukauskas, Mindaugas Baršys. Gintautas Žaliagiris, Aloyzas Venckus. Valdas Adamkus, Andrius Kubilius, Arvydas Anušauskas, Gabrielius Landsbergis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vytautas Landsbergis, Danguolė Šermukšnienė, Lidija Burbienė, Vytautas Krikščiūnas. Imei 863962026043742, 63892112.
VISI KOMENTARAI 1
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Orai
  • TV
    programa
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių