Didžiausia Kanados provincija sustabdė skiepijimą pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze

Didžiausia Kanados provincija antradienį paskelbė, kad nebeskiepys žmonių pirmąja Oksfordo universiteto ir bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 doze, kilus susirūpinimui dėl šios vakcinos sąsajų su itin retais kraujo krešulių susidarymo atvejais.

Ontarijo vyriausiasis medicinos pareigūnas dr. Davidas Williamsas (Deividas Viljamsas) sakė, kad sprendimas buvo priimtas iš didelio atsargumo, nustačius daugiau kraujo krešulių susidarymo atvejų, siejamų su „AstraZenecos“ vakcina.

Šios vakcinos naudojimas jau yra ribojamas kai kuriose Europos valstybėse.

Kanadoje jau yra panaudota per 2 mln. „AstraZenecos“ vakcinos dozių ir patvirtinta mažiausiai 12 kraujo krešulių susidarymo paskiepytiems asmenims atvejų. Trys moterys mirė.

Albertos valstija taip pat nebeskiepija pirmosiomis „AstraZenecos“ vakcinos dozėmis, bet tik todėl, kad šių skiepų trūksta.

„Pfizer“ ir „Moderna“ turi atsiųsti daugiau nei pakankamai savo vakcinų dozių visiems kanadiečiams visiškai paskiepyti.

Ontarijas paskelbė, kad provincijoje iš daugiau kaip 707 tūkst. gautų „AstraZenecos“ vakcinos dozių nepanaudotos liko 49 280 dozių.

Sveikatos apsaugos pareigūnai laukia Jungtinėje Karalystėje atliekamų klinikinių bandymų dėl kitokių vakcinų antrosios dozės rezultatų. Tuomet būtų galima pirmąja „AstraZenecos“ vakcinos doze paskiepytiems žmonėms skirti „Pfizer-BioNTech“ arba „Moderna“ vakcinos antrąją dozę.

Kanados premjeras Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) sakė, kad bent vieną skiepų nuo COVID-19 dozę šalyje jau gavo beveik 50 proc. skiepytinų suaugusiųjų. Dauguma jų buvo paskiepyti „Pfizer“ vakcina.

Pasak J. Trudeau, iki vasaros Kanada turės pakankamai vakcinų visiems skiepytiniems gyventojams pirmąja doze vakcinuoti, o iki rugsėjo bus galima visiškai paskiepyti visus.

„Su vienos dozės vasara pasirengsime dviejų dozių rudeniui, o tada galėsime kalbėti apie sugrįžimą į mokyklas, sugrįžimą į darbus ir sugrįžimą prie normalesnio gyvenimo“, – pridūrė jis.

Kanada pagal savo gyventojų skiepijimą atsilieka nuo kitų šalių, nes jai trūksta pajėgumų gaminti vakcinas. Šalis, kaip ir daugelis kitų valstybių, turėjo kliautis pasauline tiekimo grandine.

J. Trudeau vyriausybė siekė septynių skirtingų, kitose šalyse gaminamų vakcinų ir sudarė išankstinių susitarimų dėl pirkimo, turinčių užtikrinti po 10 dozių kiekvienam kanadiečiui. Reguliuotojai yra patvirtinę „Pfizer-BioNTech“, „Moderna“, „AstraZenecos“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinas.

Tačiau pradinės tiekimo problemos privertė Kanadą laikotarpiui iki keturių mėnesių prailginti laiką tarp pirmosios ir antrosios skiepų dozių, kad visi būtų greičiau bent iš dalies apsaugoti pirmąja doze.

Visus suaugusiuosius bent pirmąja vakcinos doze tikimasi paskiepyti iki birželio pabaigos. Visiškai jau yra paskiepyta maždaug 3 proc. skiepytinų kanadiečių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių