Quantcast

To dar nebuvo: V. Putinas kardinaliai keičia nuomonę, trokšta susitikti su V. Zelenskiu

  • Teksto dydis:

Įvairiose platformose ir įvairiais formatais, kad pasiektų derybas su Kyjivu, dirba net 20 Kremliaus įgaliotinių.

Kaip rašo portalas technologijos.lt, per aštuonis karo mėnesius Ukrainos ir Rusijos Federacijos lyderių Volodimyro Zelenskio ir Vladimiro Putino pozicijos dėl derybų kardinaliai pasikeitė. Dabar Rusijos diktatorius trokšta susitikti ir tam imasi precedento neturinčių priemonių.

Tai pranešė įtakingas Rusijos anoniminis „Telegram“ kanalas „General SVR“, remdamasis šaltiniais Kremliuje. Šiuo metu ši informacija nėra patvirtinta.

„Putinas nori derybų taip stipriai, kad šiandien bent 20 jo įgaliotinių jo iniciatyva, įvairiose platformose ir įvairiais formatais, bando rasti galimybę, jei ne sustabdyti karą ir pasiekti taikos sutartį, tai bent jau įšaldyti konfliktą. Toks žmonių skaičius (...) naudojamas pirmą kartą“, – rašoma šaltinyje.

Putinas nori derybų taip stipriai, kad šiandien bent 20 jo įgaliotinių jo iniciatyva, įvairiose platformose ir įvairiais formatais, bando rasti galimybę.

Jis tikina, kad V. Putinas iškėlė uždavinį pasiekti taikos susitarimą su Ukraina, pagal kurį Rusijos Federacija gaus tam tikrų teritorinių laimėjimų, kad suteiktų savo žmonėms pergalės iliuziją. Šaltiniai tikina, kad V. Putino „pasiuntiniai“ per savo tarpininkus bando pasiekti ne tik JAV vadovybę, bet ir kitas Ukrainos šalis partneres.

Apskritai, anot „General SVR“, vidiniame Putino rate vadinamoji „karo partija“ labai susilpnėjo. Dėl būsimų vidinių problemų suvokimo, kurios iškils, kai tik taps akivaizdūs nuostoliai kare, ten viešpatauja nerimas. „Putino artimieji stengiasi Putiną įtikinti, kad su vidiniais „turbopatriotais“ lengviau laimėti karą nei su Ukraina“.

Taip pat rašoma, kad diktatoriaus būklė dėl patiriamo nuolatinio streso smarkiai pablogėjo, jis persigalvoja kelis kartus per dieną.

Šaltinis mano, kad įmanoma, kad gali pasikartoti Valstybinio nepaprastųjų situacijų komiteto istorija, kai diktatorius buvo nušalintas nuo pareigų, paskelbtas sergančiu ir tapo atpirkimo ožiu už karą.

Kalbant apie Zelenskį, jis kategoriškai nusiteikęs prieš derybas su Maskva dabartinėmis sąlygomis. Ukrainos vadovas puikiai supranta, kad yra palankesnėje padėtyje nei Rusijos valdžia, ir ne kartą yra sakęs, jog apie derybas bus galima kalbėti tik tada, kai okupantai paliks visą Ukrainos teritoriją, įskaitant ir Krymą.


Šiame straipsnyje: Vladimiras PutinasUkrainaderyboskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių