D. Kuleba: Ukrainai itin reikalingos salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai „smarkiai“ reikalingos salvinės raketų ugnies sistemos, galinčios suteikti atsvarą Rusijos pajėgų smogiamajai galiai.

Kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose ministras Dmytro Kuleba ragino Kyjivo sąjungininkes Vakaruose perduoti Ukrainai sunkiosios ginkluotės.

Jis sakė atvykęs į Davosą tokiu metu, kai Ukrainos kovos veiksmų zonoje susiklosčiusi „labai sunki padėtis“, tęsiantis įnirtingoms kautynėms rytiniame Donbaso regione.

„Mūšis dėl Donbaso labai panašus į Antrojo pasaulinio karo mūšius“, – D. Kuleba sakė žurnalistams po susitikimų su virtinės šalių vyriausybių pareigūnais ir verslo lyderiais.

„Kai kurie miestai ir gyvenvietės nebeegzistuoja, – kalbėjo jis. – Jie buvo paversti griuvėsiais Rusijos artilerijos ugnies, Rusijos salvinės raketų ugnies sistemų. Tai niokojama.“

Rusija smarkiai pranoksta Ukrainos pajėgas pagal virtinę sunkiosios ginkluotės sistemų, bet didžiausias atotrūkis – tarp abiejų šalių turimų ilgo nuotolio salvinės raketų ugnies sistemų, pridūrė D. Kuleba.

Vašingtonas ir Europos šalys jau pasiuntė Ukrainai milijardų dolerių vertės ginklų, kad padėtų Kyjivo vyriausybei atremti geriau ginkluotų Rusijos pajėgų įsiveržimą.

Tačiau D. Kuleba sakė, kad salvinės raketų ugnies sistemos „iš tikrųjų yra ginklas, kurio mums smarkiai reikia“.

„Šalys, vilkinančios Ukrainos aprūpinimą sunkiąja ginkluote, turi suprasti, kad kiekvieną dieną, kurią jos sugaišta spręsdamos, svarstydamos įvairius  argumentus, žūva žmonės“, – pabrėžė ukrainiečių diplomatijos vadovas.

Ukraina tokių sistemų prašė ir iš Jungtinių Valstijų.

„Vienybės poreikis“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis anksčiau trečiadienį pasakė antrą kalbą Davose vaizdo ryšiu ir paragino Vakarus vieningiau palaikyti jo šalį.

„Vienybė reiškia ginklus. Mano klausimas: kur ši vienybė praktikoje? Aš jos nematau. Turėtume didžiulį pranašumą prieš Rusiją, kai būtume iš tikrųjų vieningi“, – V. Zelenskis sakė PEF kuluaruose surengtų įprasto „Ukrainos pusryčių“ renginio dalyviams.

Pasak V. Zelenskio, Ukraina dėkinga už JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) paramą, bet arčiau esančių Kyjivo sąjungininkų ryžtas atrodo menkesnis.

„Esame Europos žemyne, ir mums reikia vieningos Europos palaikymo“, – pabrėžė ukrainiečių lyderis.

V. Zelenskis konkrečiai paminėjo kaimyninę Vengriją, nepritariančią siūlymui įvesti Europos Sąjungos masto embargą rusiškos naftos importui, ko taip pat reikalauja Ukraina.

„Vengrija nėra tokia vieninga kaip likusi ES“, – sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į nesutarimus dėl Švedijos ir Suomijos istorinio sprendimo įstoti į NATO, kuriam prieštarauja Aljanso narė Turkija.

„Ar yra vienybė dėl Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO? – Ne, ne. Taigi, ar yra stiprūs, vieningi Vakarai? – Ne“, – kalbėjo V. Zelenskis.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojeginklai Ukrainaisalvinės raketų ugnies sistemos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių