JAV: Rusija rengiasi provokacinei operacijai, kad galėtų įsiveržti į Ukrainą

Rusija dislokavo operatyvininkų, apmokytų elgtis su sprogmenimis, kad jie Rytų Ukrainoje surengtų provokacinę operaciją ir sukurtų dingstį invazijai į kaimyninę šalį, penktadienį sakė vienas JAV pareigūnas.

Maskva netrukus atmetė tokį pareiškimą.

Jungtinės Valstijos paskelbė žvalgybos duomenis praėjus dienai po to, kai JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) pareiškė, kad dešimtis tūkstančių karių prie Ukrainos sutelkusi Rusija „ruošia pagrindą, kad galėtų sukurti dingstį invazijai“.

„Mes turime informacijos, rodančios, kad Rusija jau iš anksto atsiuntė operatyvininkų grupę provokacinei operacijai Rytų Ukrainoje“, – sakė vienas JAV pareigūnas, pageidavęs likti anonimu.

LNK reportažas:

„Operatyviniai darbuotojai yra apmokyti kariauti miesto sąlygomis ir naudoti sprogmenis, vykdant diversiją prieš pačios Rusijos marionetines pajėgas“, – nurodė jis.

Kremlius savo ruožtu atmetė ir „nepagrįstu“ pavadino tokį pareiškimą.

„Iki šiol visi šie teiginiai buvo nepagrįsti ir niekuo nepatvirtinti“, – valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Pasak amerikiečių pareigūno, Rusija sustiprino dezinformacijos kampaniją socialiniuose tinkluose, pasirodė komentarų, kaltinančių Ukrainą žmogaus teisių pažeidimais, o Vakarus – įtampos didinimu.

„Mūsų informacija taip pat rodo, kad Rusijos veikėjai jau pradeda fabrikuoti Ukrainos provokacijas valstybinėje ir socialinėje žiniasklaidoje, kad pateisintų Rusijos įsikišimą ir pasėtų susiskaldymą Ukrainoje“, – sakė tas pareigūnas.

Iš pradžių šią informaciją paskelbė amerikiečių žiniasklaida, remdamasi neįvardytu JAV administracijos atstovu, bet vėliau juos per spaudos konferenciją patvirtino Pentagono atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis).

JAV ne kartą kaltino Rusiją skleidžiant sąmokslo teorijas ir dezinformaciją socialiniuose tinkluose.

Minėtas JAV pareigūnas sakė, kad socialiniuose tinkluose rusų kalba skelbiamų Maskvos naratyvą apie Ukrainą teisinančių įrašų skaičius gruodį šoktelėjo 200 proc. iki beveik 3 500 per dieną.

Kalbėdamas su žurnalistas J. Sullivanas sakė, kad panašią taktiką Rusija naudojo 2014 metais, kai užėmė Krymo pusiasalį ir ėmė remti separatistus rytinėje Ukrainos dalyje.

„Matėme šį scenarijų 2014 metais. Jie vėl ruošiasi šiam scenarijui“, – kalbėjo J. Sullivanas.

Jungtinės Valstijos paskelbė išvadas dėl įtariamų Maskvos planų po šią savaitę vykusių kelerių derybų su Rusija, kuriomis siekta sumažinti įtampą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neigia, kad Rusija planuoja įsiveržti į Ukrainą, bet praėjusį mėnesį paskelbė saugumo reikalavimų, įskaitant garantijas, kad NATO nesiplės į rytus.

J. Sullivanas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos teikia pirmenybę diplomatijai, tačiau yra pasirengusios „ginti“ sąjungininkes ir paskelbti Rusijai skaudžių ekonominių sankcijų, jei ši įsiveržtų į savo kaimynę.

Nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, Ukrainos rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose verda konfliktas tarp ukrainiečių kariuomenės ir prorusiškų separatistų. Jis jau pareikalavo per 13 tūkst. gyvybių.

Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės kaltina Rusiją siunčiant karių ir ginklų separatistams paremti, bet Maskva tai neigia.

CNN informavo, kad Ukrainos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad „šalies agresorės kariniai daliniai ir jos palydovai gauna įsakymus ruoštis tokioms provokacijoms“.

JAV pareigūnas taip pat sakė, kad Joe Bideno administracija mano, jog Rusija gali ruoštis invazijai į Ukrainą, „kuri gali baigtis žmogaus teisių pažeidimais ir kariniais nusikaltimais, jei diplomatija nepasieks savo tikslų“.

„Rusijos kariuomenė planuoja pradėti šią karinę invaziją laikotarpiu nuo sausio vidurio iki vasario vidurio“, – sakė pareigūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kazys suvalkietis

Kazys suvalkietis portretas
Kauno diena visada pasižymėjo kremlinių gausa. Neverta jų skaityti - čia proto nerasta...

Anonimui-kremliaus kūrrvai-

Anonimui-kremliaus kūrrvai- portretas
stukseni nuo aušros iki sutemos savo šūdinus,Lietuvą dergiančius komentarus .Įdomu ,kiek gauni medinių,o gal esi idiotas iš prigimties?

provokacinei operacijai

 provokacinei operacijai portretas
rengiasi tik JAV
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių