Čikagoje per laidotuves įsiplieskus šaudynėms nukentėjo 14 žmonių

Čikagoje per laidotuves antradienį įsipliekus šaudynėms buvo sužeisti 14 žmonių, JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) grasinant pasiųsti federalines pajėgas į kelis demokratų merų valdomus miestus.

Incidentas prasidėjo automobilyje buvusiems asmenims „ėmus šaudyti į laidotuvių dalyvius. Tuomet lai laidotuvininkai atsakė ugnimi“, žurnalistams sakė Čikagos policijos viršininko pavaduotojas Ericas Carteris (Erikas Karteris).

Šią vasarą šaudynės tragiškai tapo įprastu reginiu Jungtinėse Valstijose. Anot vietos žiniasklaidos, smurto apimtoje Čikagoje vien praėjusį savaitgalį iš viso buvo pašauti 63 žmonės, o 12 žuvo.

E. Carteris pranešė, kad per antradienį įvykusias šaudynes buvo sužeisti 14 žmonių, bet nepatikslino, kokios jie yra būklės.

„Mūsų gatvėse ir žmonių, kurie niekada neturėtų jų turėti, rankose yra per daug ginklų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Čikagos merė Lori Lightfoot (Lori Laitfut) po incidento, kurį ji pavadino „siaubingomis masinėmis šaudynėmis“.

D. Trumpas pagrasino pasiųsti į JAV miestus daugiau federalinių teisėsaugos pareigūnų, visų pirma reaguodamas į antirasistinius protestus, krečiančius šalį nuo gegužės mėnesio, kai suimamas vieno baltojo Minesotos policininko žuvo juodaodis George'as Floydas (Džordžas Floidas).

Krašto saugumo departamentui (DHS) praėjusią savaitę pasiuntus į Oregono Portlandą dešimtis Pasienio tarnybos policininkų ir federalinių maršalų, kurių daugelis dėvėjo kariškas uniformas, D. Trumpas nurodė, kad tokių veiksmų imtųsi ir kituose demokratų vadovaujamuose miestuose, pavyzdžiui, Čikagoje ir Niujorke.

„Jokiomis aplinkybėmis neleisiu Donaldo Trumpo kariams atvykti į Čikagą ir terorizuoti mūsų gyventojų“, – vėlų antradienį tviteryje parašė L. Lightfoot.

Pranešama, kad DHS ruošėsi pasiųsti į Čikagą 150 sukarintų struktūrų narių, miesto policijai susirėmus su demonstrantais, norėjusiais nuversti Kristupo Kolumbo statulą.

D. Trumpas ruoštą atsaką pavadino būtinu ir net pareiškė, jog padėtis Čikagoje yra „rimtesnė nei Afganistane“.

Prezidentas taip pat užsiminė, kad federaliniai agentai galėtų būti pasiųsti į Filadelfiją, Detroitą, Baltimorę ir Oklandą.

Pirmadienį šešių didmiesčių – Atlantos, Vašingtono, Siatlo, Čikagos, Portlando ir Kanzas Sičio – merai laiške laikinajam krašto saugumo sekretoriui Chadui Wolfui (Čadui Vulfui) ir generaliniam prokurorui Billui Barrui (Bilui Barui) perspėjo, kad sukarintų pajėgų dislokavimas jiems neprašant pažeistų Konstituciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kol nevelu prezidentui vertetu pakeist pompeo nes yra prielaida kad tai mosad statytinis kaip ir kaikurie kongreso bei czv asmenys finansuojami soroso ir jei kar iuomene jam bus nepavaldi tai kongresas tai tik iskaba o czv fanatikams tik pinigai taip kad keist visa sistema tas pat ir visur?...

uztat

uztat portretas
Trumpas ir nenori pyktis nei su rusais kas nepatinka tiems /demonams/ kurie iki siol valde sali ir pa leid o vyrusa paju.te realu pavoju. savo egzistenci/jai ...

o

o portretas
kalti patys kad atsiveze negrus o po to dave jems laisves kuria je ir naudojasi po obamos samanu itaka ko pasekoje jankiams bus sakes jei Trumpas pralaimes o planetai taip pat nes masonus uzvaldys zydai kas matosi isviso neatmetant vyruso?...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių