JK policija turi įrodymų, galinčių su Skripalių apnuodijimu susieti trečią Rusijos pilietį

Jungtinės Karalystės policija antradienį pranešė turinti pakankamai įrodymų, kad iškeltų kaltinimus trečiam Rusijos piliečiui dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo kovine chemine medžiaga „Novičiok“ Anglijos Solsberio mieste 2018 metų kovą.

Kovos su terorizmu bylų detektyvai nurodė, kad prokurorai išnagrinėjo su įtariamuoju, įvardytu kaip Sergejus Fedotovas, susijusius įrodymus ir nutarė, jog jį galima apkaltinti sąmokslu nužudyti, pasikėsinimu nužudyti, sunkiu kūno sužalojimu ir cheminio ginklo laikymu bei panaudojimu.

Sąmokslui prieš buvusį rusų šnipą S. Skripalį, pasak britų pareigūnų, beveik nebejotinai buvo pritarta „aukštu Rusijos valstybės lygiu“. Maskva tokius įtarimus kategoriškai neigia.

Policija nurodė turinti įrodymų, kad „Sergejus Fedotovas“ yra rusų karinės žvalgybos tarnybos GRU nario Deniso Sergejevo slapyvardis.

Anksčiau policija apkaltino du kitus rusų karinės žvalgybos agentus, Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, ir teigė, kad jie buvo atvykę į JK šiai nuodijimo operacijai. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad šie įtariamieji yra civiliai.

Išduoti visų trijų įtariamųjų arešto orderiai. Policija nurodė, kad antradienį kreipsis į Interpolą dėl S. Fedotovo suėmimo. Britų teisėsaugos teigimu, visi trys įtariamieji anksčiau drauge dirbo GRU ir dalyvavo „operacijose už Rusijos ribų“.

Skripaliai liko gyvi, tačiau vėliau šis išpuolis nusinešė vietos gyventojos Dawn Sturgess (Don Sterdžes) gyvybę, kai į šios moters rankas pateko išmestas kvepalų buteliukas, į kurį, kaip įtariama, iš pradžių buvo supiltas „Novičiokas“. Jos partneris po kontakto su „Novičioku“ sunkiai susirgo, bet pasveiko.

Tyrimui vadovavęs komisaro pavaduotojas Deanas Haydonas (Dinas Heidonas) sakė, kad ši byla buvo viena sudėtingiausių policijos kovos su terorizmu skyriui. Jis paprašė visų, kas matė minimus tris vyrus Jungtinėje Karalystėje 2018 metų kovą, susisiekti su pareigūnais.

„Visuomenės dėmesiui palaipsniui nukrypstant nuo įvykių Solsberyje ir Eimsberyje, tyrimo komanda išliko visiškai susitelkusi, skrupulingai studijavo įrodymus ir kaupė argumentus”, – sakoma jo pareiškime.

Nori, kad Rusija išduotų visus įtariamuosius

Londonas tikisi, kad Maskva išduos visus Skripalių apnuodijimo bylos įtariamuosius, antradienį sakė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas).

„Mes manome, kad visus įtariamuosius reikia perduoti [Didžiajai Britanijai] teisti... Norime, kad šiuos įtariamuosius išduotų“, – interviu televizijai „Sky News“ sakė B. Johnsonas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių