Brazilijoje pirmą kartą per parą nuo COVID-19 mirė daugiau kaip 1 tūkst. žmonių

Brazilijoje per parą nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirė 1 179 žmonės, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo epidemijos pradžios tai didžiausias per vieną parą užregistruotas letalinių atvejų skaičius šioje smarkiausiai pandemijos paveiktoje Lotynų Amerikos valstybėje ir pirmasis kartas, kai paros mirčių skaičius perkopė tūkstantį. 

Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius padidėjo iki 17 971, informavo ministerija. 

Per parą buvo nustatyta 17 408 nauji COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 271 628. Pagal šį rodiklį Brazilija užima trečią vietą pasaulyje po Jungtinių Valstijų ir Rusijos. 

Epidemija Brazilijoje, regis, įgauna pagreitį, ir ekspertai sako, kad savo piką ji turėtų pasiekti ne anksčiau kaip birželio pradžioje.  

Visuomenės sveikatos ekspertai taip pat įspėja, kad realūs mirčių ir užsikrėtimų skaičiai tikriausiai yra gerokai didesni nei skelbia vyriausybė, galbūt net 15 kartų ar daugiau, nes šalyje atliekama labai mažai testų dėl COVID-19.  

Brazilija neseniai pagal COVID-19 atvejų skaičių per 72 valandas pakilo trimis pozicijomis ir įsitvirtino trečioje vietoje, aplenkdama Jungtinę Karalystę, Ispaniją ir Italiją. 

Kai kurių šalies regionų, įskaitant San Paulą, Rio de Žaneirą ir šiaurės vakaruose esančią Amazonę, ligoninės greitai gali nebesusidoroti su ligonių antplūdžiu. 

Kova dėl chlorokvino

Brazilijos ultradešiniųjų pažiūrų prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru) atvirai konfliktuoja su beveik visų 27 šalies valstijų gubernatoriais, menkindamas koronaviruso pandemijos grėsmę ir reikalaudamas greičiau atšaukti karantino priemones, kad būtų išgelbėta didžiausia Lotynų Amerikos ekonomika, kuriai prognozuojama gili recesija.    

J. Bolsonaro paskelbė, kad jo paskirtas laikinasis sveikatos apsaugos ministras, kariuomenės generolas Eduardo Pazuelo (Eduardu Pazuelu), trečiadienį pristatys naują gydymo protokolą, leisiantį taikyti gydymą antimaliariniu preparatu chlorokvinu net nesunkiais koronavirusinės infekcijos atvejais.  

J. Bolsonaro, kaip ir Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), su kuriuo neretai lyginamas Brazilijos lyderis, laiko chlorokviną potencialia panacėja kovojant su naujuoju koronavirusu, nors kai kurios studijos iškėlė rimtų klausimų dėl šio preparato veiksmingumo ir saugumo.   

J. Bolsonaro teigia, kad D. Trumpo sprendimas prevenciniais tikslais vartoti panašų preparatą hidroksichlorokviną patvirtina šio medikamento naudą.

Dėl nesutarimų su prezidentu chlorokvino naudojimo koronavirusinei infekcijai gydyti klausimu atsistatydino sveikatos apsaugos ministras Nelsonas Teichas (Nelsonas Teišas).   

Onkologas N. Teichas šias pareigas ėjo trumpiau nei mėnesį. Jo pirmtaką Luizą Henrique Mandettą (Luišą Enrikę Mandetą) prezidentas atleido irgi kilus konfliktui dėl kovos su koronavirusu politikos.

J. Bolsonaro COVID-19 lygina su „nesmarkiu gripu“, į kurį perdėtai reaguojama. Jis atsisako paisyti sveikatos ekspertų rekomendacijų, kaip kovoti su pandemija.

Prezidentas nori, kad šalyje būtų kuo greičiau atšauktas karantinas, ir demonstratyviai nesilaiko socialinio atstumo rekomendacijų, dalyvaudamas savo šalininkų mitinguose ir organizuodamas barbekiu šventes. NAUJAUSI KOMENTARAI

Verintojas

Verintojas portretas
Balsonaras, Trumpas, Putinas ir Lukašenko labai greitai baigs savo "pasirodymą"....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių