Iš Baltarusijos į Lenkiją mėginę veržtis migrantai prieš pareigūnus panaudojo ašarines dujas

Dešimtys migrantų, padedant baltarusių pareigūnams, praeitą savaitgalį mėgino prasiveržti iš Baltarusijos į Lenkijos teritoriją per pasienio užtvarą ir panaudojo prieš sieną saugančius pareigūnus ašarines dujas, pirmadienį pranešė lenkų specialiųjų tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas (Stanislavas Žarynas).

„Baltarusijos kariai (...) mėgino griauti Lenkijos pasienio tvorą. Mūsų kariai buvo akinami lazerio spinduliais ir blyksinčiomis šviesomis, prieš Lenkijos sienos apsaugos pareigūnus taip pat buvo panaudotos ašarinės dujos“, – BNS gautame elektroniniame laiške rašo S. Zarynas ir pridūrė, kad migrantų mėginimai prasiveržti buvo atremti.

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba šeštadienį per „Twitter“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip naktį iš penktadienio į šeštadienį prie sienos su Baltarusija budintys lenkų pareigūnai, dėvintys taktinę ekipuotę, iš kitapus pasienio užtvaros yra akinami galingais stroboskopiniais prožektoriais ir žaliais lazerio spinduliais.

„Naktį Čeremchos miestelio rajone (baltarusių) kariai pradėjo naikinti laikiną pasienio užtvarą – rovė tvoros stulpus ir traukė pjaunančią vielą, naudodamiesi tarnybine transporto priemone. Lenkų tarnybos buvo akinamos lazerio spinduliais ir stroboskopiniu žibintu“, – sakoma lenkų pasieniečių žinutėje.

„Netoliese apie 100 migrantų grupė laukė galimybės neteisėtai kirsti sieną. Baltarusiai užsieniečius aprūpino ašarinėmis dujomis, kurios buvo panaudotos lenkų tarnybų kryptimi, – pridūrė Sienos apsaugos tarnyba. – Šiam ir kitiems bandymams neteisėtai kirsti sieną užkirtome kelią.“

Šie incidentai dar labiau padidino įtampą Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką organizuojant masinį migrantų gabenimą iš Artimųjų Rytų iki ES sienos keršijant už Bendrijos įvestas sankcijas. Baltarusija tai neigia, tačiau praėjusią vasarą grasino nebestabdyti migrantų, kurie nori patekti į ES.

Daug migrantų dabar yra įstrigę Lenkijos pasienyje, kur gyvena palapinių stovyklose. Lenkija jau yra sustiprinusi savo sienos apsaugą ir yra dislokavusi 15 tūkst. karių, kurie padeda pasieniečiams ir policijos pareigūnams stabdyti iš Sirijos ir Irako atvykusius migrantus, norinčius patekti į Vokietiją ir kitas Vakarų Europos šalis.

Lenkijos pasienio tarnyba skelbia šiais metais užfiksavusi daugiau nei 33 tūkst. nelegalių migrantų mėginimų kirsti šalies sieną iš Baltarusijos pusės, palyginti su vos 120 tokių atvejų per visus praėjusius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Lenkija - Europos Hiena sukele II pasaulini . Dabar sukels III pasaulini. Na gal demokratinis pasaulis sutvarkys lenkiska fasizma ir to nedaleis. Bet Lenkija PRIVALO ISNYKTI ant amziu is sio pasaulio.

Tikrai

Tikrai portretas
Letargo miegas nepateisinamai užvaldė ES vadovus. Beveik visose pozicijose sėkmingai snaudžia, o kai protarpiais prabunda, viliasi, kad su kiekviena diena aštrėjanti problema pati išsispręs. Negirdėjau, kad iki šiol taip būtų įvykę savaime. Problemas reikia spręsti tiems, kam yra suteikta sprendimo teisė, spręsti koordinuotai ir operatyviai. Prašau, prabuskite. Koreguokite migraciją reglamentuojančius teisės aktus arba susiprotėkite ir leiskite kitiems išmanantiems tai padaryti. Tikrai neužteks ES resursų išlaikyti veltėdžiauti linkusius migrantus.

By. Rka deėjęs

By. Rka deėjęs portretas
Seimo LOJYKAS GARSIAUSIAI ISGELBES SU SAWO LIEZUVIU :-))))))
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių