Teisėsauga: per protesto akcijas Minske sulaikyta per 300 žmonių

 • Teksto dydis:

Dėl teisės aktų dėl masinių renginių pažeidimo sekmadienį Minske buvo sulaikyta daugiau nei 300 žmonių, savo interneto puslapyje skelbia Minsko miesto vykdomojo komiteto Valstybinė vidaus reikalų valdyba.

„Dėl teisės aktų dėl masinių renginių Minsko teritorijoje pažeidimų sulaikyta daugiau nei 300 piliečių, kurių atžvilgiu pradėtas administracinis procesas ... dėl masinių renginių organizavimo ir vykdymo tvarkos pažeidimų“, – nurodė Minsko milicija.

Taip pat skelbiama, kad Minsko milicija „tęsia darbą ir mėgina nustatyti tapatybę piliečių, kurie anksčiau dalyvavo ir nebuvo sulaikyti akcijų metu“. Per praėjusią savaitę buvo nustatyta daugiau nei 80-tokių asmenų tapatybė.

Kiek anksčiau sekmadienį žmogaus teisių centras „Viasna“ skelbė, kad per protestus jau sulaikyta 103 žmonės.

Baltarusiją jau beveik keturis mėnesius krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas 66 metų A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994-ųjų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą. 

Pastarosiomis savaitėmis Minsko režimas ėmėsi griežtų priemonių protestams nuslopinti. Buvo sulaikyta šimtai žmonių, protestuotojams uždrausta rinktis Minsko centre. 

Reaguodami į tai A. Lukašenkos oponentai pakeitė taktiką ir ragina šalininkus rinktis nedidelėmis grupėmis Minsko mikrorajonuose, o ne į dideles demonstracijas sostinės centre.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad sekmadienį Minske ir kituose miestuose buvo planuojamos kelios dešimtys susitikimo vietų.

Iš socialiniuose tinkluose skelbtos filmuotos medžiagos matyti, kad mažos protestuotojų grupės rinkosi kiemuose, o kitos žygiavo per miestą su baltos ir raudonos spalvų vėliavomis.

„Kiekvienas žygis primena, kad baltarusiai nepasiduos. Neleisime atimti mūsų teisių ir pro pirštus žiūrėti į nusikaltimus“, – savo „Telegram“ kanalu parašė 38 metų S. Cichanouskaja.

Pirmosiomis demonstracijų dienomis po rugpjūčio 9-osios rinkimų Baltarusijos milicija sulaikė tūkstančius protestuotojų, kurių daugelis vėliau pranešė apie patirtus kankinimus ir blogą elgesį.

Europos Sąjunga paskelbė sankcijas A. Lukašenkai ir virtinei jo sąjungininkų, dėl rinkimų klastojimo ir demonstracijų slopinimo smurtinėmis priemonėmis.

Netrukus po rinkimų į Lietuvą pasitraukusią S. Cichanouskają parėmė keli Vakarų lyderiai, atsisakantys pripažinti rinkimų rezultatus.

A. Lukašenka, kurį tvirtai remia Maskva, atsisako atsistatydinti ir vietoje to siūlo konstitucinę reformą kaip būdą opozicijai nuraminti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pasiūlymas Batkai.....

Pasiūlymas Batkai..... portretas
Nuo kiekvieno suimto po 1000E bauda.....biudžėtas pasipildytu ir eitynės baigtųsi.....

nordland

nordland portretas
toks jausmas, kad tai etatine simtine ...

Kiek jiems moka kotletų kepėja....naikina tautą...

Kiek jiems moka kotletų kepėja....naikina tautą... portretas
Bet ir parazitų gauja........suimkite visas valkatas......pasibaigs.....normalūs žmonės namuose sėdi...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių