Azerbaidžanas sako bendradarbiaujantis su Rusija nuginkluojant Kalnų Karabacho kovotojus

  • Teksto dydis:

Azerbaidžano kariai ir Rusijos taikdariai kartu dirba, siekdami nuginkluoti separatistų kovotojus etninių armėnų gyvenamame Kalnų Karabacho anklave, šeštadienį pareiškė Azerbaidžano kariuomenės atstovas.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Rusijos taikdariais, vykdome separatistų demilitarizaciją“, – sakė atstovas spaudai Anaras Eyvazovas (Anaras Eivazovas) žurnalistams Šušoje – sukilėlių tvirtovės Stepanakerto pakraštyje esančiame rajone.

„Mes jau konfiskavome ginklų ir šaudmenų“, – pridūrė A. Eyvazovas praėjus trims dienoms po to, kai Azerbaidžanas anklave surengė žaibišką karinę operaciją, privertęs sukilėlius prašyti taikos ir sutikti nusiginkluoti.

Azerbaidžanas ir Armėnija – buvusios sovietinės Kaukazo valstybės – įsitraukusios į kelis dešimtmečius trunkantį ginčą dėl Kalnų Karabacho ir kariavo du karus dėl šios kalnuotos teritorijos – 10-e dešimtmetyje ir 2020-aisiais.

Per šešias savaites trukusį karą 2020 metais Azerbaidžanas susigrąžino didelę dalį Kalnų Karabacho teritorijų.

Konfliktas tąkart baigėsi Rusijai tarpininkaujant sudarytu susitarimu, pagal kurį Rusija dislokavo kelis tūkstančius taikdarių trapioms paliauboms prižiūrėti.

Azerbaidžano Kalnų Karabacho anklavą, kuriame daugiausia gyvena armėnai, armėnų separatistai kontroliavo nuo karo praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje.

Rusija šiame neramiame regione tradiciškai būdavo Armėnijos sąjungininkė.

Tačiau dabar Maskva yra įklimpusi į karą Ukrainoje ir atsisakė įsitraukti į naujausias kovas.

Pagal ketvirtadienį pasiektą susitarimą dėl paliaubų separatistai sutiko nusiginkluoti.

A. Eyvazovas sakė, kad nusiginklavimo procesas gali užtrukti, nes kai kurie sukilėliai yra atokiuose kalnų rajonuose esančiose bazėse.

„Pirmenybė teikiama išminavimui ir demilitarizacijai“, – pareiškė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

tik

tik portretas
ar nesukeite vietomis juk rusai palaikydavo armenus o musulmonai tai saksnato grobuonys tai kas meluoja ? dirbama pagal sena bolsevykine /tiesa/ u kovo pobolse tot i prav tik si karta dauguma atstovauja ne rusai o fasistu diktatas monarhu palaikomas su zydisku naglumu p

Taikdariai rusai

Taikdariai rusai  portretas
skamba kaip vilkai vegetarai .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių