Atsakomybę už sprogdinimus Kabulo oro uoste prisiėmė „Islamo valstybė“

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už dešimtis aukų pareikalavusį mirtininko išpuolį Kabulo oro uoste, įvykdytą ketvirtadienį tęsiantis JAV vadovaujamai evakuacijai iš Talibano kontroliuojamo Afganistano, pranešė stebėsenos agentūra SITE.

Sprogdintojui „šiandien pavyko prasiskverbti pro visus saugumo postus“ ir priartėti prie JAV pajėgų „penkių metrų“ atstumu prieš detonuojant sprogmenų diržą, nurodoma IS propagandos padalinio „Amaq“ pareiškime, kurį išvertė SITE.

Pareiškime minimas tik vienas sprogdintojas ir vienas sprogdinimas. Manoma, kad per ketvirtadienį surengtą išpuolį oro uoste buvo detonuotos mažiausiai dvi bombos.

Jungtinės Valstijos ir kitos evakuacijoje dalyvaujančios Vakarų valstybės kelias dienas perspėdavo apie „Islamo valstybės“ regioninės grupuotės Afganistane keliamą grėsmę.

Nuo rugpjūčio 15 dienos, kai valdžią šalyje perėmė Talibanas, prie oro uosto laukia dešimtys tūkstančių Afganistano piliečių. Jie mėgina pabėgti nuo represijų, baimindamiesi, kad islamistai vėl įves griežtą šariato valdymą.

Užsienio valstybės taip pat skuba evakuoti savo darbuotojus ir piliečius iš šalies iki JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) nustatyto rugpjūčio 31-osios galutinio termino išvesti visus amerikiečių karius.

IS padalinys Afganistane, žinomas kaip Chorasano islamo valstybė (IS-K), 2015 metais pirmą kartą įsitvirtino rytinėje Nangarharo provincijoje. Tačiau pastaraisiais metais šią grupuotę spaudė JAV vadovaujama koalicija, Afganistano kariuomenė ir pats Talibanas.

Tačiau IS-K tebeturi pajėgumus rengti pražūtingus išpuolius Kabule.

Grupuotei nespėjus prisiimti atsakomybės JAV Centrinio štabo vadas generolas Kennethas McKenzie (Kenetas Makenzis) žurnalistams pareiškė, kad „mes juos persekiosime“, kai tik Jungtinės Valstijos išsiaiškins, kas surengė išpuolį.

K. McKenzie pridūrė, jog išlieka „reali“ naujų atakų grėsmė, įskaitant pavojų, kad bus susprogdinta užminuotų transporto priemonių. Generolas perspėjo, kad IS-K gali mėgini užpulti kurį nors iš dešimčių orlaivių, skraidančių į oro uostą ir iš jo, tęsiantis evakuacijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

juk

juk portretas
be teroro jie negali nei dienos o kas iskiepijo jei netie kurie ir isiverze i s ias salis patys ji vykde tai patys ir skins savo /vaisius/?=======

ta pati panelė

ta pati panelė portretas
Ta pati panelė, tik kita suknelė. IS-K nuo Talibano, kaip ir "Al-Kaida" skiriasi tiek pat kiek "Laisvias parcyja" nuo "Liurbosrąlų sąšlavos". Arba kaip darbo atsasaldermokratai nuo atsasaldermokratų su "Žaliųjų partija". Kad ir kaip islamistai deklaruotų susiskaldymą, tikrovėje jie veikia išvien. Pavyzdžiui, talibams net labai naudinga, kad Afganistane veikia neva jiems priešiška dar radikalesnė grupuotė, nes tai pagerina jų derybines pozicijas.

Ddd

Ddd portretas
Didžiausi teroristai tai amerikonai......
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių