Silpnėjančio uragano sukeltas potvynis JAV nusinešė 15 gyvybių

  • Teksto dydis:

Uragano „Matthew“, kuris silpnėdamas nuslinko į jūrą, lietūs sekmadienį toliau kėlė didelius potvynius Šiaurės Karolinoje, tūkstančius žmonių teko gelbėti iš namų ir automobilių, o uragano aukų skaičius Jungtinėse Valstijose padidėjo mažiausiai iki penkiolikos.

Beveik pusė šių aukų mirė Šiaurės Karolinoje.

Prieš pat aušrą „Matthew“ neteko uragano kategorijos, bet krizė, kurią sukėlė daugiau kaip 30 cm kritulių, toli gražu nesibaigė.

„Šiaurės Karolinoje tekant saulei ir vėl giedrijantis dangui, mūsų valstija susiduria su dideliu nuniokojimu ir, deja, gyvybių netektimi“, - sakė gubernatorius Patas McCrory (Patas Makroris), aiškėjant šeštadienio potvynio padariniams.

Patvinus upėms ir upeliams, vieni žmonės spėjo pasitraukti iš savo namų, o kiti įstrigo, kai kurie – net už 160 km nuo vandenyno pakrantės.

P. McCrory sakė, kad policija ir gelbėtojai daugiau kaip 880 kartų žmones gelbėjo iš vandens. Vien Fajetvilio rajone gelbėtojai ir policija nuo sparčiai kylančio potvynio išgelbėjo beveik šešis šimtus žmonių.

Pasak gubernatoriaus, Fajetvilio rajone keturi žmonės yra dingę, o visas nelaimės mastas dar neaiškus, kadangi naktį potvyniai tęsėsi, o paieškos komandos nepasiekė dar daugelio vietų.

„Galėtų būti šalutinių kelių į kuriuos žmonės buvo nunešti. Meldžiuosi, kad taip nebūtų“, - sakė P. McCrory.

Dauguma aukų žuvo potvynių vandeniui nunešus automobilius.

Prieš aušrą uraganas susilpnėjo iki liekaninės atogrąžų audros. 8 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku audros centras buvo maždaug 96 km į pietryčius Hateraso kyšulio Šiaurės Karolinoje ir judėjo į jūrą. Vėjas vis dar buvo uraganinis ir siekė 120 km/val.

Meteorologai sakė, kad Šiaurės Karolinoje ir Virdžinijoje dar gali palyti. Perspėjama dėl pavojingų potvynių visą naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

„Likite namie. Dauguma jūsų pamaldų buvo atšauktos. Nėra priežasties eiti į lauką. Pasiimkite laisvą dieną“, - sakė Fajetvilio meras Natas Robertsonas (Neitas Robertsonas).

Kaip rodo naujausi žiniasklaidos pranešimai, praėjusią savaitę Haityje „Matthew“ pareikalavo daugiau kaip tūkstančio žmonių gyvybių.

Šeštadienį uraganas kliudė du iš seniausių JAV pietinių valstijų miestų – Savaną Džordžijoje ir Čarlstoną Pietų Karolinoje, be to, atnešė smarkias liūtis ir stiprius vėjus į tokias vietas kaip Mertl Bičas Pietų Karolinoje ir Vilmingtonas Šiaurės Karolinoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių