Filipinuose nuo supertaifūno „Haiyan“ siautėjimo žuvo per 100 žmonių

Viena smarkiausių audrų per visą Filipinų istoriją nusinešė daugiau kaip 100 gyvybių, dar apie 100 žmonių sužeidė vidurio regione, niokodama pastatus ir sulygindama su žeme namus pajūryje, prieš nuslinkdama šeštadienį tolyn į vakarus, Vietnamo link, ir tebenešdama smarkius vėjus.

Filipinų civilinės aviacijos valdybos generalinio direktoriaus pavaduotojas kapitonas Johnas Andrewsas sakė gavęs „patikimos informacijos“ iš savo darbuotojų apie taifūno „Haiyan“ pareikalautas aukas ir padarytą žalą, kai audra nusiaubė Taklobano miestą Leitės saloje, kur ji pasiekė sausumą penktadienį. Gatvėse gulėjo per 100 žuvusiųjų kūnų, dar apie 100 žmonių buvo sužeisti.

Pasak J. Andrewso, už maždaug 580 kilometrų į pietvakarius nuo Manilos esančio Taklobano civilinės aviacijos tarnybos pareigūnai pranešė, kad oro uosto terminalas pajūryje „virto griuvėsiais“ dėl audros sukelto potvynio. Radijo ryšys su sostine Manila buvo palaikomas per kitą oro uostą vidurio Filipinuose ir yra įjungiamas tik kas penkias valandas, taupant siųstuvų akumuliatorių energiją.

Ministrų kabineto sekretorius Rene Almendrasas, kuris yra prezidento Benigno Aquino aukšto rango patarėjas, sakė, kad tikslaus aukų skaičiaus kol kas neįmanoma pateikti, tačiau nurodė, kad jis „tikriausiai yra panašus“ į J. Andrewso pateiktąjį. Pasak jo, vyriausybės pajėgų kariai padeda ieškoti žuvusiųjų.

JAV jūrų pėstininkų pulkininkas Mike'as Wylie, apžiūrėjęs Taklobane padarytą žalą prieš galimą sprendimą į pagalbą pasiųsti amerikiečius, sakė, kad oro uosto takas buvo smarkiai apgadintas, tačiau ten vis dar gali tūpti kariniai lėktuvai, gabenantys būtiniausias atsargas.

„Audros sukelta patvanka buvo gana aukšta, padaryta reikšminga žala statiniams, išvartyti medžiai“, – kariškis sakė naujienų agentūrai AP. M. Wylie yra Maniloje įsikūrusios JAV ir Filipinų karinės pagalbos grupės narys.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pažymėjo, kad Amerika pasiruošusi suteikti pagalbą.

Taifūno vėjo greitis šeštadienį sumažėjo iki 163 kilometrų per valandą su smarkesniais gūsiais, kai audra slinko tolyn nuo Filipinų, Vietnamo link.

Keturių vidurio Vietnamo provincijų pareigūnai pradėjo daugiau nei 500 tūkst. žmonių evakuaciją iš pavojingiausių zonų į vyriausybinius pastatus, mokyklas ir kitus gelžbetoninius statinius, galinčius atlaikyti smarkius vėjus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių