Žiniasklaidos tyrimas: Rusijos FSB daug metų sekė A. Navalną

Cheminių ginklų ekspertai iš Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną sekė kelerius metus, taip pat ir tą dieną, kai jis buvo apnuodytas, rodo bendras žiniasklaidos tyrimas.

44 metų A. Navalnas rugpjūtį iš Tomsko į Maskvą skridusiame lėktuve pasijuto blogai ir, lėktuvui neplanuotai nutūpus Omske, buvo nuvežtas į šio miesto ligoninę, o po poros dienų nuskraidintas į Vokietiją gydyti. Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas viena iš Sovietų Sąjungoje sukurtų nervus paralyžiuojančių medžiagų „Novičiok“, bet Rusijos pareigūnai tai ne kartą neigė.

Tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „Bellingcat“, JAV televizija CNN, Rusijos tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „The Insider“ ir Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“ pirmadienį paskelbė bendrą ataskaitą, kurioje pateikia vyrų, vadinamų nervus paralyžiuojančių medžiagų ir toksinų, įskaitant „Novičioką“, specialistais, vardus ir nuotraukas.

Šie vyrai A. Navalną reguliariai sekdavo nuo 2017 metų, daro išvadą „Bellingcat“, remdamasis įvairiais duomenimis, įskaitant informaciją apie skambučius ir keliones.

„Šie operatyvininkai buvo netoli opozicijos aktyvisto tomis dienomis ir valandomis, kai jis buvo apnuodytas koviniu cheminiu ginklu“, – nurodė „Bellingcat“, identifikavęs 37 išvykas nuo 2017 metų, kai A. Navalną sekė vienas ar daugiau minimų agentų.

„Atsižvelgiant į šią neįtikimą sutapimų virtinę, pareiga pateikti nekaltą paaiškinimą, regis, tenka tik Rusijos valstybei“, – pridūrė „Bellingcat“, nenurodydamas, ar kreipėsi į FSB arba Kremlių su prašymu pakomentuoti.

CNN nurodė, kad Kremlius atsisakė komentuoti, o FSB neatsakė į jos prašymą.

Tyrimo metu nenustatyti jokie tiesioginiai kontaktai tarp A. Navalno ir nurodytų agentų.

„Žinau, kas norėjo mane nužudyti. Žinau, kur jie gyvena. Žinau, kur jie dirba. Žinau jų tikruosius vardus. Žinau jų netikrus vardus. Turiu jų nuotraukas“, – sako A. Navalnas pirmadienį jo tinklaraštyje paskelbtame vaizdo įraše.

Pastaraisiais metais „Bellingcat“ naudodamasis internete surinktais duomenimis kelis kartus identifikavo Rusijos saugumo tarnybų agentus, bet Maskva kaskart paneigdavo visus įtarimus.

Be kitų, „Bellingcat“ yra identifikavęs Rusijos karinės žvalgybos agentus, kurie, tinklalapio teigimu, yra atsakingi už buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimą „Novičioku“ Jungtinėje Karalystėje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

ANTRADIENIO ANEKDOTS

ANTRADIENIO ANEKDOTS portretas
susitinka Dnievalnas su Štirlicu aerouoste, laiko iki lektuvo pakankamai daug tai Štirlicas sako pakeleiviui Dnievalnui gal nori išmesti burnele mano saskaita? Dnievalnas sutiko (na xalia i uksus sladkij) pasėdėjo išgėre užkando. Štirlicas išgėrė 2 litrus degtinės, o Dnevalnas 1 litrą ir puolė į komą. NOVYČIOK, pagalvojo Štirlicas. Po 5 min tą patį patvirtino Berlynas, Londonas ir Paryžius....

7

7 portretas
tai cia gi musu lietuvis?

Ai

Ai portretas
Ekspertai seke:) Apnuodijo buteli kuris atsidure trusikose kurie apnuodijo Alioša bet greitoji suleido prišnodi kad veliau reanimacijoje Alioša butu apnuodytas dar karta kad vel suleisti prišnodi:)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių