Žiniasklaida: Xi Jinpingas pareiškė besiruošiantis karui

Kinijos lyderis Xi Jinpingas pranešė besiruošiantis karui, rašo „Foreign Affairs“.

Tai jis pareiškė vykusiame kasmetiniame Kinijos parlamento ir jo aukščiausios politinės konsultacinės institucijos posėdyje. Kinijos prezidentas apie pasirengimo karui temą kalbėjo keturiomis kalbomis, vienu atveju liepdamas savo generolams „išdrįsti kovoti“.

Jo vyriausybė 7,2 proc. padidino Kinijos gynybos biudžetą, kuris per pastarąjį dešimtmetį padvigubėjo. Taip pat Xi Jinpingas prakalbo apie planus padaryti šalį mažiau priklausomą nuo užsienio grūdų importo.

Pastaraisiais mėnesiais Pekinas pristatė naujus karinės parengties įstatymus, naujas oro antskrydžių slėptuves miestuose, esančiuose kitame sąsiauryje nuo Taivano, ir naujus „Nacionalinės gynybos mobilizacijos“ biurus visoje šalyje.

Dar per anksti tiksliai nuspėti, ką šie pokyčiai reiškia, t. y., ar bręsta neišvengiamas konfliktas. Tačiau, kaip pabrėžia „Foreign Affairs“, Pekine kažkas pasikeitė, ko politikos formuotojai ir verslo lyderiai visame pasaulyje negali sau leisti ignoruoti. Jei Xi Jinpingas sako, kad yra pasirengęs karui, būtų kvaila neklausyti į jo žodžius.

Taivano prezidentė atvyko į JAV, Kinija grasina atsakomaisiais veiksmais

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen trečiadienį atvyko į Niujorką, vizitą kritikuoja Kinija.

Tsai Ing-wen sustojo Niujorke pakeliui į Gvatemalą ir Belizą, Taivano diplomatines sąjungininkes, o grįždama užsuks į Los Andželą.

Niujorke Tsai Ing-wen sakė, kad tvirtą Taivano ir JAV partnerystę lėmė bendros vertybės ir interesai, taip pat užsienyje gyvenančių taivaniečių ilgalaikės pastangos. Per vakarienę su daugiau nei 700 Taivano emigrantų ji sakė, kad Taivanas parodė esąs ryžtingai nusiteikę gintis ir padėti garantuoti stabilumą regione. Prezidentė pažadėjo, kad Taivanas bendradarbiaus su demokratinėmis partnerėmis ir „tvirtai eis demokratijos ir laisvės keliu“.

Pekinas trečiadienį pasmerkė Tsai Ing-wen vizitą ir pagrasino, kad imsis „atsakomųjų priemonių“. Kinija laiko savarankiškai valdomą Taivaną savo teritorijos dalimi.

JAV perspėjo, kad Kinija neturėtų pasinaudoti šiais vizitais kaip „dingstimi sustiprinti agresyvią veiklą Taivano sąsiauryje“. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos strateginės komunikacijos koordinatorius Johnas Kirby pabrėžė, kad tai nėra vizitai, o privatūs Taivano prezidentės sustojimai JAV. Jis sakė, kad JAV ir Kinijos požiūris į Taivaną skiriasi, bet „mes išsiverčiame su šiais skirtumais daugiau nei 40 metų“.

Pasak žiniasklaidos pranešimų, grįždama balandžio 5 d. Tsai Ing-wen Kalifornijoje susitiks su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy bei pasakys kalbą Prezidento Ronaldo Reagano bibliotekoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pries Amaryno Utelyna?

Pries Amaryno Utelyna? portretas
Nurimkit,Tai bus ne karas,tai bus JAVirusu vakcinacija.Na o kurie blusiai jauciasi JAVirusu pavirusuoti,ka darysi, tokia jau blusiu dalia.

GYDYTI

GYDYTI portretas
JUSU niekas Nesiruosia besmegenio kalioso neisgydysi o siaip tai geras rusas yra …. rusas Taigi zodi isirasyk pats turbut Zinai koki.

to TAMSTA vilniete

to TAMSTA vilniete portretas
tik nereikia mūsu gydyti :))
VISI KOMENTARAI 55
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių