Quantcast

Žiniasklaida: Vokietija atsiųs Ukrainai tankų „Leopard“

Vokietija suteiks Ukrainai tankų „Leopard“, antradienį pranešė šalies žiniasklaida, po intensyvaus spaudimo Berlynui tiekti ginkluotę, kurios Kyjivas labai prašė Rusijos puolimui atremti.

Berlynas taip pat leis sąjungininkams, turintiems galingų vokiečių gamybos tankų, siųsti juos į Ukrainą, pranešė Vokietijos žiniasklaida.

Šie pranešimai pasirodė  „The Wall Street Journal“ paskelbus straipsnį, kuriame cituojami JAV pareigūnai, teigiantys, kad Vašingtonas dabar linkęs siųsti Ukrainai daug tankų „Abrams M1“, o apie tai galbūt bus paskelbta šią savaitę.

Remdamasis neįvardytais šaltiniais vyriausybėje, naujienų kanalas NTV pranešė, kad Vokietija perduos „Leopard 2 A6“ tankų kuopą.

Vokietijos ginkluotosiose pajėgose kuopą sudaro 14 tankų.

Atskirai „Spiegel Online“ teigė, kad tankai bus tiekiami iš Bundesvero atsargų, o kitos siuntos vėliau gali būti surinktos iš pramonės atsargų.

Kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) atstovas spaudai, su kuriuo susisiekė naujienų agentūra AFP, atsisakė komentuoti šiuos pranešimus.

Anksčiau antradienį Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus) sakė, kad ragina sąjungininkes pradėti mokyti Ukrainos pajėgas naudotis tankais.

Jis teigė, kad sprendimas dėl „Leopardų“ pristatymo dar nepriimtas, tačiau pažadėjo, kad jis bus paskelbtas netrukus.

Ukraina ir kelios jos sąjungininkės jau kelias savaites ragina Vokietiją leisti pristatyti jai „Leopardų“, tačiau praėjusią savaitę Vokietijoje vykusiame JAV vadovaujamame Kyjivo sąjungininkių susitikime toks sprendimas nebuvo priimtas.

Pastarosiomis savaitėmis kancleris O. Scholzas ne kartą pabrėžė, kad Vokietija nesiųs tankų viena.

Vienas aukšto rango JAV įstatymų leidėjas praėjusią savaitę  AFP sakė, kad O. Scholzas amerikiečių kongresmenams sakė, jog Vokietija tieks Ukrainai kovinius tankus, jei Amerika taip pat atsiųs tankų.

 


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojevokietijatankai LeopardBorisas Pistorius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių