„Washington Post“: D. Trumpo administracija gavo žurnalistų telefono skambučių išklotines

Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija slapta gaudavo dienraščio „The Washington Post“ žurnalistų, rašiusių apie įtariamą Rusijos kišimąsi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus, pokalbių telefonų įrašus, penktadienį pranešė šis laikraštis, sukeldamas susirūpinimą dėl žodžio laisvės.

Pasak „The Washington Post“, Teisingumo departamentas atsiuntė laiškus dviem laikraščio žurnalistams – Ellenai Nakashimai (Elenai Nakašimai) ir Gregui Milleriui (Gregui Mileriui) – bei buvusiam žurnalistui Adamui Entousui (Adamui Entusui), kuriuose pranešė, kad gaudavo pokalbių darbo, mobiliaisiais ar namų telefonais įrašus „nuo 2017 m. balandžio 15 d. iki 2017 m. liepos 31 dienos“.

„The Washington Post“ laikinasis vykdomasis redaktorius Cameronas Barras (Kameronas Baras) pažymėjo, kad laikraščiui „sukėlė didelį nerimą toks valdžios galios panaudojimas siekiant gauti prieigą prie žurnalistų pokalbių“.

„Teisingumo departamentas turėtų nedelsdamas paaiškinti šio kišimosi į savo darbą dirbančių žurnalistų veiklą, kurią gina [JAV konstitucijos] 1-oji pataisa, priežastis“, – pridūrė jis.

Amerikos piliečių laisvių sąjunga (ACLU) pareiškė, kad Teisingumo departamentas „šnipinėja“ žurnalistus, „tenkindamas administracijos įnorius“.

„To neturėjo nutikti, – tviteryje parašė ACLU. – Kai valdžia šnipinėja žurnalistus ir jų šaltinius, tai kelia pavojų spaudos laisvei.“

Kai valdžia šnipinėja žurnalistus ir jų šaltinius, tai kelia pavojų spaudos laisvei.

Teisingumo departamento atstovas „The Washington Post“ sakė, kad departamentas, vykdydamas prašymus, laikėsi „nustatytų procedūrų“.

Kodėl pokalbių įrašai buvo paimti teisėsaugos, laiškuose nenurodoma. 

Tačiau juose nurodyto laikotarpio pabaigoje šie trys žurnalistai parašė straipsnį apie JAV žvalgybą, kuriame teigiama, kad Jeffas Sessionsas (Džefas Sešonzas), vėliau D. Trumpo kadencijos metu tapęs generaliniu prokuroru, aptarė respublikonų kandidato į prezidentus kampaniją su Rusijos ambasadoriumi.

Jie taip pat parašė straipsnį apie tuometinio prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) pastangas kovoti su Rusijos kišimusi į 2016 metų rinkimus.

JAV žvalgybos agentūros yra padariusius išvadą, kad Rusija įsilaužė į Demokratų nacionalinio komiteto (DNC) kompiuterius D. Trumpui per rinkimų kampaniją varžantis su demokratų kandidate Hillary Clinton (Hilari Klinton).

D. Trumpas siekė sumenkinti Rusijos vaidmenį DNC laiškų nutekinime – atrodė, kad jis pritaria Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, o ne savo žvalgybos vertinimui dėl to, kas įvyko.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
0000 Straipsnis --apie praeities shiukshlyna
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių