V. Putinas pasmerkė kaltinimus SSRS vykdžius agresiją per karą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį „įžūliu melu“ pavadino Europos Parlamento rezoliucijos išvadas, remiantis kuriomis Sovietų Sąjunga ne mažiau atsakinga už Antrojo pasaulinio karo sukėlimą, kiek ir nacistinė Vokietija.

„Pastangos iškraipyti šią istorinę tiesą nesibaigia. Dabar jas deda ne tik nacių bendrininkų įpėdiniai, bet ir gana garbingos tarptautinės institucijos ir Europos struktūros“, – pareiškė V. Putinas per Kremliaus organizacinio komiteto „Pobeda“ susirinkimą.

Jis priminė, kad neseniai priimta Europos Parlamento rezoliucija „iš esmės priskyrė prie vienos kategorijos ir nacių agresorius, ir Sovietų Sąjungą“.

„Jie beveik kaltina SSRS kartu su nacistine Vokietija sukėlus Antrąjį pasaulinį karą. Jie tarsi pamiršo, kas užpuolė Lenkiją 1939-ųjų rugsėjo 1-ąją ir Sovietų Sąjungą 1941-ųjų birželio 22-ąją“, – pažymėjo prezidentas.

V. Putinas pridūrė: „Bandančius ginčytis su tokiu iš tikrųjų niekuo nepagrįstu įžūliu melu jie iš anksto kaltina informaciniu karu prieš demokratinę Europą“.

1939 metų rugsėjį, praėjus 17-ai dienų po nacių puolimo prieš Lenkiją pradžios, Sovietų Sąjungos Raudonoji armija įžengė į šios šalies rytines teritorijas, įskaitant tuo metu lenkų buvusį okupuotą Vilniaus kraštą, Maskvai įgyvendinant Molotovo-Ribbentropo (Molotovo-Ribentropo) pakto slaptuosius protokolus dėl teritorijos pasidalijimo tarp SSRS ir Vokietijos.

Sutriuškinus Lenkijos pajėgas Bresto mieste įvyko bendras Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karių, vėliau tapusių mirtinais priešais, paradas.

Šių metų rugpjūtį, minint Molotovo-Ribbentropo pakto 80-ąsias metines, Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria Maskvos „pastangas iškreipti istorinius faktus ir pateisinti sovietinio totalitarinio režimo įvykdytus nusikaltimus“ pavadino informacinio karo prieš demokratišką Europa dalimi.

„Europos Parlamentas (...) ragina Komisiją imtis ryžtingų kovos su šiais veiksmais priemonių“, – rašoma rezoliucijoje.

Dokumente taip pat raginama imtis priemonių prieš bet kokį Holokausto neigimą, įskaitant nacių ir jų kolaborantų nusikaltimų menkinimą.

Europarlamentarai savo rezoliucijoje pabrėžė, kad Rusijos politikos elito vykdomas komunistinių nusikaltimų teisinimas stabdo Rusijos virsmą demokratine valstybe.

Viena iš rezoliucijos autorių – Lietuvos europarlamentarė Rasa Juknevičienė – per diskusijas dėl šio dokumento sakė, kad rezoliucija „yra ne tik apie praeitį, bet ji skirta ateičiai, jaunajai kartai, kad ši istorija niekada nepasikartotų, o išlikusios Europos padalijimo linijos išnyktų galutinai“.

Antrojo pasaulinio karo metais Sovietų Sąjungai pagal susitarimą su naciais okupavus Lietuvą, į lagerius ir tremtį išvežta daugiau nei ketvirtis milijono šalies gyventojų, per ginkluotą pasipriešinimą žuvo per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų.

Per Holokaustą naciai ir jų kolaborantai nužudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pillietis

Pillietis portretas
Cit.:"1939 metų rugsėjį, PRAĖJUS 17-ai DIENŲ PO NACIŲ PUOLIMO PRIEŠ LENKIJĄ PRADŽIOS, Sovietų Sąjungos Raudonoji armija įžengė į šios šalies rytines teritorijas, įskaitant tuo metu lenkų buvusį okupuotą Vilniaus kraštą.". O kada naciai paklupdė Prancūziją? Kada prasidėjo Londono bombinimas?

Anonimas

Anonimas portretas
Putinas kaip visada teisus. Kur tik įžengė anglas ir amerikonas - ten visur vyko žudynės ir prievartavimai. Olandai dar dabar tvirtina, kad prie vokiečių buvo daug geriau ,nei prie « išvaduotojų».

ikele

ikele portretas
koja i Vokietijos teritorija jie prievartavo visas moteris net mazametes,ir zude kas priesinosi,rusai baisesni uz Adolfa.p
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių