V. Putinas paskiepytas antrąja vakcinos nuo COVID-19 doze

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pranešė, kad buvo paskiepytas antrąja vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze.

„Noriu jus informuoti, kad ką tik, prieš man užeinant į šią salę, buvau paskiepytas antrąja doze, ir esu tikras, kad viskas bus gerai“, – sakė V. Putinas per virtualų Rusijos geografų draugijos globėjų tarybos posėdį.   

„Ir jums linkiu to paties. Manau, kad rūpindamiesi savimi ir savo artimaisiais, padarysite tą patį ir paseksite mano pavyzdžiu“, – pridūrė jis.

V. Putinas taip pat išreiškė viltį, kad „pandemija visgi galiausiai atsitrauks, be kita ko, ir dėl vakcinacijos, kurią aktyviai vykdome“.

68 metų prezidentas pirmąja vakcinos doze buvo paskiepytas kovo 23 dieną. Tąsyk jis nenurodė, kuria iš trijų rusiškų vakcinų – „Sputnik V“, „EpiVacCorona“ ar „CoviVac“ – buvo paskiepytas.

Kovo pabaigoje V. Putinas paragino rusus skiepytis nuo koronaviruso, pabrėžęs, kad šalis galės atšaukti visus dėl pandemijos taikomus suvaržymus, kai bus vakcinuoti apie 70 proc. suaugusių gyventojų.

Prezidentas prognozavo, kad tai įvyks vasaros gale.

Tąsyk V. Putinas sakė, kad pirmąja vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze jau paskiepyti maždaug 6,3 mln. iš 144 mln. šalies gyventojų.

Nors Rusija vakcinacijos kampaniją pradėjo gruodžio pradžioje, anksčiau už daugumą pasaulio valstybių, skiepijimo procesas šalyje vyksta sunkiai.

Daugelis rusų skeptiškai žiūri į vakcinas. Neseniai atliktas sociologinis tyrimas parodė, kad skiepų nori mažiau nei trečdalis rusų.

Nors Rusija yra tarp labiausiai pandemijos paveiktų valstybių, ji jau atšaukė beveik visus suvaržymus, sveikatos apsaugos pareigūnams tvirtinant, kad blogiausias pandemijos etapas jau praėjo.

Tačiau Maskvoje, COVID-19 protrūkio Rusijoje epicentre, pastaruoju metu vėl ėmė sparčiai augti sergamumas.

Pirmadienį buvo priimtas sprendimas iki birželio 1 dienos stabdyti didžiąją dalį turistinių skrydžių į Turkiją.

Trečiadienio duomenimis, nuo pandemijos pradžios Rusijoje nustatyta per 4,6 mln. COVID-19 atvejų, 104 tūkst. užsikrėtusių žmonių mirė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Didelis klausimas ar juos visus ir Lietuvoje lovinius skiepija, netikiu.Galima suvaidinti kad skiepija .Yra juk visokie fiziologiniai tirpalai kurį galima suleisti vietoje vakcinos.Sekmes bandimuose, gaila kad jauni žmonėsi mirsta nuo vakcinų.

Zudikas putinas

Zudikas putinas portretas
Sputnik tik viena karta skiepyjama, tai tikrai ne ja. Greiciausiai Pfizer.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių