V. Orbanas šaukia referendumą dėl įstatymo, laikomo ribojančiu LGBTQ bendruomenės teises

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė, kad bus rengiamas referendumas siekiant įvertinti piliečių paramą prieštaringai vertinamam įstatymui dėl LGBTQ, po to, kai Europos Komisija dėl šio teisės akto ėmėsi teisinių veiksmų prieš Budapeštą.

„Briuselis pastarosiomis savaitėmis akivaizdžiai užsipuolė Vengriją dėl šio įstatymo“, – sakė V. Orbanas savo „Facebook“ puslapyje paskelbtame vaizdo įraše, kalbėdamas apie teisės aktą, draudžiantį homoseksualumo „propagavimą“ tarp nepilnamečių.

Europos Komisija praėjusią savaitę pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Vengrijos konservatyvią vyriausybę, reaguodama į šį įstatymą.

Pasak EK, jis pažeidžia Europos Sąjungos taisykles dėl teisių į išraiškos laisvę, dėl laisvos prekybos ir paslaugų teikimo.

V. Orbano kanceliarijos vadovas Gergely Gulyasas (Gergejas Guliašas) praėjusią savaitę pareiškė, kad minimas teisės aktas liečia tik nacionalinę jurisdikciją, kurioje ES „aiškiai neturi jokio žodžio“, ir kad EK argumentai pradėti pažeidimo procedūrą Budapešto atžvilgiu yra „labiau politiniai nei teisiniai“.

„Pavyzdžiui, nematome jokių prekybos laisvės pažeidimų, tai absurdiški dalykai,.. visiškai neįtikinantys argumentai“, – žurnalistams sakė G. Gulyasas.

Vengrijos vadinamasis kovos su pedofilija įstatymas įsigaliojo anksčiau šį mėnesį, nepaisant Briuselio perspėjimų.

Briuselis pastarosiomis savaitėmis akivaizdžiai užsipuolė Vengriją dėl šio įstatymo.

V. Orbano valdančiosios partijos „Fidesz“ inicijuotu įstatymu iš pradžių buvo siekta sugriežtinti bausmes už vaikų išnaudojimą, tačiau oponentai teigia, kad jame pedofilija supinama su homoseksualumu ir stigmatizuojama LGBT bendruomenė.

Vėliau į tą teisės aktą įtrauktais pakeitimais uždraustas homoseksualumo ir lyties keitimo „propagavimas“ jaunesniems nei 18 metų žmonėms; jame sakoma, kad tik vyriausybės patvirtintiems instruktoriams leidžiama vesti lytinio švietimo pamokas mokyklose, taip pat taikomi apribojimai žiniasklaidos turiniui ir reklamai, kurie gali paveikti nepilnamečius.

EK pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) kiek anksčiau perspėjo, kad ES gali pasinaudoti „visomis turimomis galiomis“, kad priverstų Vengriją panaikinti ar pakeisti tą įstatymą.

„Europa neleis stigmatizuoti mūsų visuomenės dalių – ar tai būtų daroma dėl to, ką jie myli, ar dėl jų amžiaus, tautybės, politinių pažiūrų arba religinių įsitikinimų“, – sakoma U. von der Leyen pranešime.

Kaip „sutarčių sergėtoja“ EK gali pradėti pažeidimo procedūras prieš valstybes nares. Tokią procedūrą sudaro keli žingsniai ir ji gali užsitęsti kelerius metus, tačiau galiausiai šaliai gali būti iškelta byla Europos Teisingumo Teisme, o vėliau – grėsti finansinės nuobaudos.

Vengrija turi per du mėnesius atsakyti į formalų EK pranešimą apie veiksmus, o paskui Briuselis galėtų imtis tolesnių priemonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vidas

Vidas portretas
Vyras vyrui tai daro per išangę. Tai normalu ? Moteris moterį pirštu jaudina. Tai normalu ? Pagarba vengrams raunantiems šitą marazmą iš šaknų.

Tai

Tai portretas
Teko girdeti kad blek laivs mete ir lgbt ir feministes vokietijoje jau vadinamos globalistu smogikais kad juos galima sukyginti su ss policija veikusia fasistineje vokietijoje paziurejus lietuvije jie irgi atitinka visus smogiku pozymius tik svelnesnius kol kas ar jums taip neatrodo

Anonimas

Anonimas portretas
Štai kokios vertybės yra puoselėjamos laisvoje ES. Tfu bl...t.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių