Užsienio žiūrovai dėl pandemijos į Tokijo olimpiadą nebus įleidžiami

Užsienio žiūrovai dėl pandemijos į šiemet įvyksiančią atidėtą Tokijo olimpiadą nebus įleidžiami, šeštadienį paskelbė organizatoriai ir Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

„Kad užsienyje gyvenantys bilietų turėtojai gautų aiškią informaciją ir galėtų šiuo etapu pakoreguoti savo kelionių planus, Japonija... priėjo prie išvados, kad jie negalės atvykti į Japoniją olimpinių ir parolimpinių žaidynių metu“, – sakoma 2020-ųjų Tokijo olimpiados organizacinio komiteto pareiškime.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Tarptautinis parolimpinis komitetas (TPK) „visiškai gerbia ir priima šią išvadą“, priduriama pareiškime.

Sprendimas buvo paskelbtas po vaizdo ryšio priemonėmis vykusio TOK, Japonijos vyriausybės, Tokijo savivaldybės, TPK ir vietos organizatorių susitikimo.

Tokio žingsnio buvo tikimasi jau kelis mėnesius. Pasak pareigūnų, rizika yra per didelė, kad pandemijos metu būtų galima įleisti į šalį bilietus įsigijusius asmenis iš užsienio. Tam pritaria ir Japonijos visuomenė.

Japonijai, kurioje užfiksuota 8 800 mirčių dėl COVID-19, virusą sekėsi suvaldyti geriau nei daugeliui kitų šalių.

Pranešama, kad sporto gerbėjams užsienyje parduota apie 1 mln. bilietų. Organizatoriai pažadėjo grąžinti pinigus, tačiau pinigų grąžinimo taisykles nustatys vadinamieji įgaliotieji bilietų perpardavėjai, vykdantys pardavimą už Japonijos ribų. Šie prekiautojai nustato iki 20 proc. bilieto kainos siekiančius mokesčius ir nėra žinoma, ar šie mokesčiai bus grąžinti.

TOK vadovas Thomas Bachas (Tomas Bachas) pavadino priimtąjį sprendimą „sudėtingu“.

Finansinė prarastų bilietų pardavimo našta teks Japonijai. Buvo tikimasi, kad vietos organizacinio komiteto biudžetas pasipildys 800 mln. JAV dolerių (672,8 mln. eurų) pajamų iš bilietų pardavimo ir tai būtų trečias pagal dydį pajamų šaltinis privačiai finansuojamame biudžete. Bet kokį biudžeto trūkumą turės kompensuoti Japonijos vyriausybės įstaigos.

Bendrai Japonija olimpinėms žaidynėms organizuoti oficialiai skyrė 15,4 mlrd. JAV dolerių. Keli vyriausybės auditai rodo, kad faktinės išlaidos gali būti dvigubai didesnės. Ši suma, išskyrus 6,7 mlrd. JAV dolerių, yra gauta iš valstybės.

Japonijos gyventojams parduota apie 4,45 mln. bilietų. Tikimasi, kad kitą mėnesį organizatoriai paskelbs vietų, kurias galės užpildytu vietos žiūrovai, skaičių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių