Tūkstančiai žmonių protestuoja Graikijoje prieš naują pensijų reformą

Graikijoje antradienį tūkstančiams žmonių protestuojant prieš naują pensijų reformą 24 valandų streikas paralyžiavo transporto sistemą ir paslaugų teikimą.

Sostinėje surengtoje demonstracijoje prieš pensijų reformą, kuria siekiama paskatinti žmones ilgiau išlikti darbo rinkoje, dalyvavo maždaug 10 tūkst. žmonių, nurodė policija.

Atėnuose dėl streiko sustojo viešasis transportas, sutriko tarpmiestinių traukinių, keltų eismas.

Valstybės tarnautojai taip pat paliko darbo vietas; protestuodami prieš pensijų reformą trims valandoms darbą nutraukė žurnalistai.

„Viskas eina blogyn“, – sakė savivaldybės šiukšlių išvežimo įmonėje dirbantis Tanasis Grigoropulas (Thanassis Grigoropoulos).

„Pensijos bus mažiausios įmanomos, ir negalėsime vykdyti įsipareigojimų. Tai yra svarbiausia“, – sakė jis.

Profesinės sąjungos rengė protesto akcijas ir kituose dideliuose miestuose, įskaitant Salonikus, kur, pasak policijos, demonstracijoje dalyvavo 2,5 tūkst. žmonių.

„Šis įstatymo projektas praktiškai yra [griežto taupymo] įstatymų, priimtų 2010–2019 metais, tęsinys“, – tvirtino valstybės tarnautojų sąjunga ADEDY.

Naujoji konservatorių vyriausybė sako, kad įvykdžius šią reformą, dėl kurios turi būti balsuojama penktadienį, problemų kamuojama Graikijos pensijų sistema bus gyvybinga iki 2070 metų.

Darbo ministerija tvirtina, kad naujoji reforma – jau trečia per dešimt metų – apims pensijų didinimą ir sankcijų vis dar dirbantiems pensininkams mažinimą.

Kelios vyriausybės iš eilės bandė pertvarkyti pensijų sistemą, kurios ankstesnės dosnios išmokos laikomos viena iš dešimtmetį besitęsiančios Graikijos skolų krizės priežasčių.

„Vyriausybė, kaip ir [jos pirmtakės], brangiai sumokės už tolesnį socialinio draudimo ardymą. Graikijos žmonės [to] nepamirš“, – kalbėjo Komunistų partijos generalinis sekretorius Dimitris Kucumbas (Dimitris Koutsoumbas).

Profesinių sąjungų pasipiktinimą taip pat kursto kitas vyriausybės įstatymo projektas, kuriuo siūloma sugriežtinti gatvių protestų reglamentavimą.

Chroniškas išlaidavimas ir netikslūs duomenys apie biudžeto deficitą 2010 metais vos nesukėlė Graikijos bankroto ir privertė paimti tris finansinės pagalbos paketus iš Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF).

Mainais į milijardus eurų pagalbos lėšų Graikijai teko vykdyti nepopuliarias taupymo reformas ir mažinti pensijas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vika

Vika portretas
Patiko gerai gyventi. Buvome Graikijoje. Daug jaunimo neturi darbo, bet kavines pilnos,sedi po pusdieni, kavute gurksnoja, o juos islaiko tevai pensininkai,kurie ir sako, negalite mums sumazinti pensiju, nes mes islaikome savo nedirbancius vaikus. Ar dar girdejote kur nors tokia nesamone? Gyvena is ES pinigu ir nori ir toliau taip gyventi - niekuo nesirupindami. Graikijos vyriausybe turi tureti siuo klausimu kieta pozicija ir nenusileisti ipratusiems kitu saskaita gerai gyventi.

Anonimas

Anonimas portretas
jie jau pries desimtmeti protestavo kad mazos pensijos min buvo 800 e tik pas mus viskas gerai konservai savo pensijas pateikia ES ir vidurkiai puikus

o

o portretas
Mums viskas visada gerai,mes laiminga tauta nors ir saules mazai ir uz siluma mokam daug,bet mums gerai
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių