Škotijos parlamentas patvirtino H. Yousafą naujuoju pirmuoju ministru

Škotijos parlamentas antradienį patvirtino Humzą Yousafą (Humzą Jusafą) naujuoju pirmuoju ministru.

Pirmadienį jis nedidele persvara laimėjo varžybas dėl naujojo Škotijos nacionalinės partijos (SNP) – pagrindinės škotų politinės jėgos – lyderio pozicijos atsistatydinus Nicolai Sturgeon (Nikolai Sterdžen).

37-erių H. Yousafas, kuris trečiadienį bus oficialiai prisaikdintas, tampa jauniausiu pirmuoju ministru nuo tada, kai 1999 metais, įgyvendinus decentralizacijos reformas, buvo sukurtas Škotijos parlamentas, ir pirmuoju musulmonu vyriausybės vadovu Vakarų Europoje.

Laimėjęs partijos lyderio rinkimus H. Yousafas, kuris N. Sturgeon vyriausybėje ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas, pažadėjo ir toliau siekti pagrindinio SNP politinio tikslo – Škotijos nepriklausomybės, už kurią N. Sturgeon kovojo nuo tada, kai jos partija pralaimėjo 2014-aisiais surengtą referendumą šiuo klausimu.

Prieš antradienio patvirtinamąjį balsavimą H. Yousafas pripažino, kad po N. Sturgeon jam teks labai pasistengti, bet pažadėjo užtikrinti, kad Škotija ir toliau būtų „pozityvus, progresyvus balsas pasaulinėje scenoje“.

„Dirbsiu kiekvieną kiekvienos dienos valandą, kad išnaudočiau Škotijos ir kiekvieno žmogaus potencialą“, – pridūrė naujasis SNP lyderis.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Atsikeršys pagaliau indusai anglams už visą kolonijinį laikotarpį, žudynes, dirbtinai sukeltą badą ir visas kitas niekšybes. Šaunu. Anglija galų gale pati taps indusų kolonija, Prancuzija - arabų, o Lietuva - ukrainiečių.

jie

jie portretas
nežino ką daro ............. greit šoks į vandenį ir pradės šaltoje jūroje krabų ieškot

skiep

skiep portretas
kas vyksta,Anglijoj musulmon,Skotijoj musulmon,nieko gero.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių