Quantcast

Sakartvelo teismas nusprendė palikti buvusį šalies lyderį M. Saakašvilį suimtą

  • Teksto dydis:

Sakartvelo teismas pirmadienį nusprendė palikti buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį suimtą; atmetė jo prašymą atidėti šešerių metų įkalinimo bausmės vykdymą dėl prastos sveikatos būklės.

55 metų provakarietiškų pažiūrų reformatorius nuo praėjusių metų guli ligoninėje, nes 50 dienų atsisakė maisto, protestuodamas prieš jo sulaikymą, kuris, pasak teisių grupių, yra politiškai motyvuotas.

Pagrindinės šalies opozicinės jėgos įkūrėjas M. Saakašvilis 2018 metais už akių buvo nuteistas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Jam skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Jis buvo suimtas 2021 metais, praėjus kelioms dienoms po to, kai slapta grįžo iš tremties.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai M. Saakašvilio gydytoja ir advokatas pareiškė, kad dėl kritinio svorio kritimo kalėjime jam gresia mirtis, pirmadienį Tbilisio miesto teismo teisėjas Georgijus Arevadzė nusprendė „atmesti peticiją“.

Advokatas Dito Sadzaglišvilis penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad „M. Saakašvilio svoris nuo 2021 metų spalio mėnesio, kai jis buvo įkalintas, nukrito nuo 115 kg iki 68 kg“.

Gydytoja Mariam Džiškariani, kuri asmeniškai apžiūrėjo M. Saakašvilį, AFP sakė, kad „Saakašvilis serga kacheksija“, t. y. raumenų netekimu, susijusiu su padidėjusiu mirtingumu.

„Be tinkamos pagrindinės ligos diagnostikos ir adekvačios medicininės priežiūros jis gali mirti“, – pridūrė ji.

Sakartvelo pareigūnai tvirtino, kad M. Saakašviliui teikiama reikiama priežiūra, o jo teisės ginamos.

Europos Taryba ragina jį paleisti, pavadindama jį „politiniu kaliniu, priešišku (Rusijos prezidentui Vladimirui) Putinui“.

Teisių gynėjų organizacija „Amnesty International“ elgesį su Sakartvelo eksprezidentu pavadino „aiškiu politiniu kerštu“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tas pats laukia ir Zelenskio . Irgi galės vaidinti mirštančią gulbę. Juk yra artistas profesionalas.

visi narkomanai zudikai

visi narkomanai zudikai portretas
turi buti nubausti, lakiam zeliabobos uz grotu, gales kary grauzti kaklaraiscius.

Anonimas

Anonimas portretas
Kodel sitas Gruzijos atmata dar gyvas vaiksto?
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių