S. Cichanouskaja ragina Prancūziją imtis „ryžtingų veiksmų“ dėl Baltarusijos

Tremtyje gyvenanti baltarusių opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį paragino Prancūziją imtis „ryžtingų veiksmų“, siekiant išspręsti jos šalį ištikusią politinę krizę, taip pat ragino Vakarų valstybes ir toliau nepripažinti autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos.

Praėjus daugiau kaip metams po A. Lukašenkos pergalės beprecedenčius protestus išprovokavusiuose rinkimuose, kuriuos Vakarai ir opozicija laiko suklastotais, S. Cichanouskaja pareiškė, kad priversti Minską surengti naują balsavimą gali tik naujos sankcijos ir tarptautinis tarpininkavimas.

„Baltarusiams reikia naujos energijos ir kuro, kad jie tęstų kovą“, – sakė ji žurnalistams per keturių dienų trukmės vizitą Paryžiuje, kurio tikslas – pritraukti paramos baltarusių opozicijai.

S. Cichanouskaja paragino prancūzų prezidentą Emmanuelį Macroną (Emaniuelį Makroną) imtis „ryžtingų veiksmų sprendžiant Baltarusijos krizę“.

„Neturime teisės prarasti pagreičio... Demokratinės šalys turi būti tvirtos ir principingos bei laikytis Lukašenkos nepripažinimo politikos“, – pridūrė opozicijos lyderė, šiuo metu gyvenanti Lietuvoje.

Vis tik ji pabrėžė, kad Baltarusijos krizės „vienintelis sprendimas“ yra nauji rinkimai, ir pasiūlė Prancūzijai dalyvauti „tarpininkavimo platformoje“ su režimu, siekiant surengti naują balsavimą.

S. Cichanouskaja per savo kelionę neplanuoja susitikti su E. Macronu, bet leido suprasti, kad „su malonumu susitiktų su juo bet kurią dieną, bet kurią akimirką“.

Vėliau trečiadienį ją turi priimti Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas (Žanas Ivas Le Drianas).

S. Chichanouskaja paragino nemažinti paramos Baltarusijos opozicijai, nes šalyje ir toliau suimami bei teisiami aktyvistai ir žurnalistai. Ji taip pat padėkojo pernai įvykusį balsavimą pasmerkusiems lyderiams, tokiems kaip E. Macronas.

„Ši pasaulio lyderių parama padėjo baltarusiams patikėti, kad jie ne vieni kovoja už laisvę ir demokratiją“, – pareiškė buvusi kandidatė į prezidentus.

„Tačiau nuo praėjusių metų represijos Baltarusijoje nesiliovė nė dienai“, – pridūrė ji.

Iššūkį Baltarusiją nuo 1994 metų valdančiam ir „paskutiniu Europos diktatoriumi“ vadinamam A. Lukašenkai S. Cichanouskaja per pernai įvykusius rinkimus metė Minskui užblokavus jos vyro – tinklaraštininko Siarhejaus Cichanouskio – kandidatūrą ir jį suėmus.

Ji paskelbė apie savo pergalę rinkimuose, bet spaudžiama valdžios buvo priversta pasitraukti į Lietuvą.

S. Cichanouskaja sulaukė Vakarų paramos ir susitiko su daugeliu pasaulio lyderių, įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną). Tačiau dabar ji susidūrė su iššūkiu – išlaikyti spaudimą trauktis nesiruošiančiam A. Lukašenkai.

Paryžiuje įsikūrusios Tarptautinės žmogaus teisių federacijos (FIDH) duomenimis, šiuo metu Baltarusijoje už grotų yra daugiau kaip 660 politinių kalinių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

BUKAI NAMŲ ŠEIMININKEI

BUKAI NAMŲ ŠEIMININKEI portretas
Prancūzija, skirtingai nuo tavo bukaprotiškumo, turi rimtesnių problemų savo valstybės viduje. Lendi, kaip įkyrus uodas į tam tikrą vietą, kol tave nesutraiškė.

123

123 portretas
Kokių dar veiksmų? Jie, varlių rijikai, dabar rauda dėl Australijos išdavystės. Veiksmai gali būti tik kulka į tarpuakį šitai išgamai ...

Senis

Senis portretas
Baltarusijos tautos isdavike ir šudmale.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių