S. Cichanouskaja: ESBO misija pradėjo rinkti faktus apie smurtą Baltarusijoje

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį pranešė, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misija pradėjo rinkti faktus apie smurtą Baltarusijoje po ginčijamų rinkimų, ir paragino baltarusius, kurie turi įrodymų, juos siųsti ekspertams.

„Kiekvienas iš jūsų žino, kad taikūs žmonės mūsų šalyje yra represuojami. Kiekvienas arba pats tai patyrė, arba asmeniškai pažįsta žmonių, kurie buvo sumušti, kankinami, areštuoti ir patyrė daugelio kitų rūšių spaudimą. Mes visi tai matėme ir toliau matome diena po dienos. Ir mes visi norime sustabdyti smurtą“, – sakoma jos pranešime.

„Dabar turime darbo įrankį tai padaryti. Baltarusijoje šiuo metu dirba ESBO Maskvos mechanizmas. Tai reiškia, kad tarptautiniai ekspertai renka informaciją apie visas grėsmes baltarusių gyvybei ir laisvei“, – sakė S. Cichanouskaja.

„Už šią misiją balsavo 17 demokratinių valstybių – daugiausiai mechanizmo istorijoje. Prieš dvejus metus net už misiją Čečėnijoje balsavo 16 valstybių“, – priduriama jos pranešime.

Jame žmonės raginami pranešti ESBO ekspertams jiems žinomus faktus apie smurtą Baltarusijoje. Pažymima, kad pranešėjai liks anonimais, tačiau jų liudijimai taps „vienu iš aiškių patvirtinimų apie režimo melą“.

„Neleiskite jiems meluoti, kad jūsų nėra, – sakoma pranešime. – Dabar ESBO daro viską, kad padėtų baltarusiams: pradedant šios informacijos rinkimu ir baigiant derybomis dėl naujų rinkimų organizavimo. Dabar mūsų užduotis yra parodyti visus šio režimo nusikaltimus, kad naujojoje Baltarusijoje jiems daugiau niekada nebebūtų vietos.“

Kiek anksčiau ESBO pasisiūlė padėti tarpininkauti derantis dėl krizės Baltarusijoje užbaigimo.

Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Jų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994-ųjų šalį valdantis Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Nuo pat rinkimų Baltarusijoje vykstantys masiniai protestai buvo slopinami kruvinomis priemonėmis. S. Cichanouskajos vyras Siarhejus yra kalinamas dėl kaltinimų bandžius nuversti vyriausybę.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Augis

Augis portretas
Už kėnkimą Baltarusijai ( keršija kad yra nevykele) jai iškelti baudžiamaja bylą kartu su mūsų geradariais.

je

je portretas
sunkus tas pastumdelio darbas nors gal ir pelningas?

???

??? portretas
Tuo pačiu galėtu rinkti faktus apie smurtą panaudota prieš Katalonijos, JAV ir Prancūzijos žmones. Tai labai jau ryškiai politizuotas pareiškimas. O ką, - kitų pasaulio žalių žmonės nenusipelno tokio ESBO dėmesio - tik Baltarusijos?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių