S. Cichanouskaja: būtina, kad Rusija dalyvautų derybose su A. Lukašenka

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja sako mananti, kad derybose dėl krizės užbaigimo su neteisėtu Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka Rusija turėtų dalyvauti kaip tarpininkė.

„Manome, kad būtina, jog Rusija dalyvautų šiose derybose kaip tarpininkė“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį sakė S. Cichanouskaja.

Ji tikisi, kad Europos Vadovų Tarybos susitikime bus nutarta dėl sankcijų režimui.

„Iš ES tikiuosi to, kad jie įves sankcijas, išspręs visus kilusius klausimus ir patvirtins sankcijų sąrašą. Su (Vokietijos kanclere – ELTA) Angela Merkel aptarsime situaciją Baltarusijoje ir apie galimybę jai tarpininkauti derybose dėl naujų Baltarusijos rinkimų organizavimo“, – sakė Baltarusijos opozicijos lyderė.

Kiek vėliau buvo patikslinta, kad susitikimas su A. Merkel vyks Berlyne.

Nenorima, kad baltarusiai žinotų tiesą

S. Cichanouskaja sako, kad vieno paskutinių nepriklausomo naujienų portalo Baltarusijoje tut.by licencijos panaikinimas rodo, jog valdžia siekia apriboti visas galimybes baltarusiams gauti teisingą informaciją.

„Nepriklausomos žiniasklaidos, kuri nevykdytų propagandinės veiklos, neliko. Tai, kad tut.by neteko licencijos, rodo, jog Baltarusijoje nenorima, kad baltarusiai žinotų tiesą“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį sakė S. Cichanouskaja.

Vis dėlto ji pridūrė, kad baltarusiai seka užsienio nepriklausomos žiniasklaidos kanalus.

„Gerai, kad turime nepriklausomas žiniasklaidos priemones, kurios gali paskelbti tiesą. Deja, jos veikia užsienyje, bet jos yra suinteresuotos sakyti tiesą, o baltarusiai ir patys viską supranta ir seka tuos šaltinius, kuriuos laiko reikalingais“, – pridūrė S. Cichanouskaja.

Rugsėjo 29 d. Baltarusijos informacijos ministerija paskelbė, kad nuo spalio 1 d. trims mėnesiams stabdomas didžiausio nepriklausomo šalies naujienų portalo tut.by žiniasklaidos priemonės statusas. Tai padaryta neva dėl draudžiamos informacijos platinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Idomu?

Idomu? portretas
Jeigu sita bulvesnuke yra pabegrle,kodel neapsigyveno Pabradeje,kodel gyveno Vilniuje grand-otele?

Lauk namo

Lauk namo portretas
Negaila moketi is musu pinigu uz musu Valstybe,kariomine,bet gaila moketi uz musu paemu uz sitos sliundros buvima.Tegul varo i savo tevine ir daro revoliucija.

matyt

matyt portretas
blogai maitinama ....... kasdien vis nauji reikalavimai
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių