Rusijos pareigūnas per JT klimato konferenciją atsiprašė dėl karo Ukrainoje

Jungtinių Tautų klimato konferencijoje dalyvaujančios Rusijos delegacijos vadovas sekmadienį atsiprašė dėl jo šalies vykdomos invazijos į Ukrainą, kuri, jo teigimu, yra nepateisinama, nurodo keli šaltiniai, girdėję jį kalbant per nuotolinį susitikimą.

Tokį netikėtą pareiškimą per už uždarų durų vykusį susitikimą Rusijos atstovas Olegas Anisimovas padarė po emocingos Ukrainos atstovės Svitlanos Krakovskos kalbos apie tai, ką išgyvena jos šalis.

„Leiskite man visų rusų vardu atsiprašyti už tai, kad nesugebėjome užkardyti šio konflikto“, – per 195 šalių forumo baigiamąjį plenarinį posėdį sakė O. Anisimovas, nurodė trys jį girdėję šaltiniai.

Pustuzinis dalyvių sakė, kad delegatai ir stebėtojai buvo apstulbę.

Rusiškai kalbėjęs O. Anisimovas esą sakė, kad stebintieji tai, kas vyksta, „negali rasti kokio nors pateisinimo atakai prieš Ukrainą“.

Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IOCC) posėdžio metu buvo atliekamas sinchroninis Rusijos atstovo pasisakymo vertimas į anglų kalba. AFP neturi prieigos prie jo pasisakymo rusų kalba.

Posėdžio metu S. Krakovska, kuri stengėsi ir toliau dirbti, nepaisant to, kad jos šalis yra puolama, pasisakė sekmadienio rytą.

„Mes Ukrainoje nepasiduosime ir tikimės, kad pasaulis nepasiduos kurdamas atsparų ateities klimatą“, – kalbėdama angliškai sakė ji, kaip nurodo keli šaltiniai.

„Žmogaus sukelta klimato kaita ir karas Ukrainoje turi tokias pačias šaknis – iškastinį kurą, o taip pat ir mūsų priklausomybę nuo jo“, – pabrėžė Ukrainos atstovė.

Visi dalyvavusieji buvo labai sujaudinti, sakė vienas šaltinis, pasakojęs apie susirašinėjimą internete ir neformalius pokalbius.

O. Anisimovo pareiškimą, kurio metu jis taip pat išreiškė „didžiulį susižavėjimą“ Ukrainos delegacija, daugelį nustebino.

„Jis žino, kad jam kyla grėsmė, tai buvo labai nuoširdi žinutė“, – sakė jis susitikimo dalyvis.

Jis žino, kad jam kyla grėsmė, tai buvo labai nuoširdi žinutė.

AFP paprašytas pakomentuoti pranešimus O. Anisimovas sakė, kad jo pareiškimas buvo „mano asmeninė nuomonė ir požiūris“, todėl jie neturėtų būti laikomi „oficialiu Rusijos delegacijos pareiškimu“.

O. Anisimovas yra IPCC proceso veteranas. Pradžioje jis dalyvavo kaip mokslininkas ir Arkties regiono ekspertas, o vėliau prisidėjo prie pranešimų rengimo.

Dvi savaites posėdžiavusi IPCC, kurios posėdį aptemdė Rusijos invaziją į Ukrainą, turėjo išanalizuoti pusketvirto tūkstančių puslapių apimties ataskaitą apie klimato kaitos įtaką ir parengti itin svarbią 40 puslapių apimties „santrauką politikos formuotojams“, kuri turėtų būti paskelbta pirmadienį.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeJT klimato konferencijaOlegas Anisimovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių