Rusija: Vakarų valstybės, remdamos Ukrainą, faktiškai kovoja prieš Maskvą

  • Teksto dydis:

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį pareiškė, kad Vakarų valstybės, remdamos Ukrainą, de facto kovoja prieš Maskvą, Kyjivui pareiškus, kad pasiekė naujų laimėjimų.

„Galite tai vadinti kaip tik norite, bet jie su mumis kovoja, atvirai kovoja su mumis“, – žurnalistams Jungtinėse Tautose sakė S. Lavrovas.

„Mes tai vadiname hibridiniu karu, bet tai nieko nekeičia“, – pridūrė jis.

Vakariečiai „de facto kovoja prieš mus, naudodamiesi ukrainiečių rankomis ir kūnais“, sakė S. Lavrovas, atkreipdamas dėmesį į milijardus dolerių kainuojančią Vakarų karinę įrangą, suteiktą Kyivui nuo praėjusių metų, kai Rusija jį užpuolė.

Jis taip pat nurodė, kad amerikiečių ir britų žvalgyba teikia paramą ir dalyvauja Vakarų kariniai patarėjai.

Tuo tarpu Kyjivo pareigūnai pranešė, kad buvo pralaužtos Rusijos gynybos linijos pietuose.

De facto kovoja prieš mus, naudodamiesi ukrainiečių rankomis ir kūnais.

Jo kariuomenė pranešė, kad per raketų ataką prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno būstinę Kryme žuvo arba buvo sužeisti kelios dešimtys žmonių, įskaitant aukšto rango rusų karinio jūrų laivyno vadus.

Ukrainiečių generolas Oleksandras Tarnavskis, vadovaujantis kontrpuolimui Zaporižios srityje šalies pietuose, JAV žiniasklaidai sakė, kad puolimas tebevyksta.

Pažanga

„Kairiajame flange (netoli Verbovės kaimo) pasiekėme proveržį ir toliau žengiame į priekį“, – penktadienį duodamas interviu CNN sakė generolas Oleksandras Tarnavskis.

Pažanga vyko „ne taip greitai, kaip tikėtasi, ne taip, kaip filmuose apie Antrąjį pasaulinį karą“, sakė jis bei pridūrė, kad svarbu neprarasti šios iniciatyvos.

Birželį Ukraina pradėjo kontrpuolimą, siekdama susigrąžinti teritoriją iš Rusijos pajėgų. Pažanga yra lėtesnė nei tikėtasi, nes teritorija buvo smarkiai užminuota.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis Kyjivas pranešė apie strateginius pasiekimus Zaporižios regione. Be to, O. Tarnavskis nesutiko su kai kuriomis prognozėmis, kad artėjantys žiemos mėnesiai gali dar labiau sulėtinti Ukrainos postūmį.

„Orai gali tapti rimta kliūtimi judant į priekį, tačiau atsižvelgiant į tai, kaip judame į priekį, dažniausiai be transporto priemonių, nemanau, kad tai turės didelės įtakos kontrpuolimui“, – sakė jis.

Tuo tarpu Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas išdėstė Kyjivo poziciją dėl ilgo ir užsitęsusio karo perspektyvų.

„Ar Ukrainos žmonės džiaugiasi ilgo ir sekinančio karo perspektyva? – rašė jis šeštadienį socialiniame tinkle „X“. – Tikrai ne.“

„Mes einame šiuo keliu tik todėl, kad šiandien nėra kito kelio“, – pridūrė jis.

Netvarka mūšio lauke

O. Tarnavskio interviu buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai Kyjivas smogė Rusijos Juodosios jūros karinio laivyno būstinei Kryme, teigdamas, kad žuvo aukšto rango rusų vadai.

Ukrainos kariuomenė teigė, kad smūgis buvo suduotas per Rusijos karinio jūrų laivyno vadovybės susitikimą.

Kyjivo karinės žvalgybos vadas Kyryla Budanovas  JAV radijui „Amerikos balsas“ (Voice of America, VOA) šeštadienį pareiškė, kad per smūgį žuvo mažiausiai devyni žmonės, įskaitant generolus.

„Išpuolio detalės bus atskleistos kuo greičiau, o jo rezultatas – dešimtys žuvusių ir sužeistų okupantų, įskaitant aukšto rango laivyno vadus“, – teigė Ukrainos kariuomenė.

Naujienų agentūrai AFP nepavyko patikrinti šios informacijos.

Rusija pranešė, kad po išpuolio dingo vienas jos kariškis.

O. Tarnavskis sakė, kad kontrpuolimo sėkmė priklauso ne tik nuo to, kas vyksta fronte, bet ir nuo to, ar bus sunaikinti vadovavimo centrai, kas, generolo teigimu, sukuria netvarką mūšio lauke.

Jis pridūrė, kad smūgiai Kryme pagerino Ukrainos karių kovinę dvasią: „Tai mums padeda, bet taip pat suteikia vilties dėl ateities.“

V. Zelenskis grįžta namo

Po kalbos Jungtinėse Tautose ir derybų Vašingtone su JAV Kongresu ir prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), kuris pažadėjo, kad netrukus bus pristatyti amerikiečių tankai Ukrainos arsenalui sustiprinti, V. Zelenskis išvyko namo.

Po kreipimosi į parlamentą Otavoje, jis taip pat gavo Kanados pažadą skirti daugiau lėšų.

Šeštadienį Ukrainos vadovas socialiniame tinkle „X“ paskelbė, kad trumpam sustojęs Airijoje susitiko su Sudano kariuomenės vadu ir faktiniu valdovu generolu Abdel Fattahu al Burhanu (Abdel Fatahu Burhanu).

„Esu dėkingas Sudanui už nuolatinę paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, – sakė V. Zelenskis tuo metu, kai Kyjivas siekia pasipriešinti didėjančiai Rusijos įtakai Afrikoje.

Abu vadovai kalbėjo apie „bendrus saugumo iššūkius, visų pirma Rusijos finansuojamų neteisėtų ginkluotų grupuočių veiklą“.

V. Zelenskis taip pat sakė, kad po pietų trumpam užsuko Liubliną Lenkijos rytuose apdovanoti dviejų lenkų savanorių.


Šiame straipsnyje: Sergejus Lavrovaskaras UkrainojekarasRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių